Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23611 miejsce

"Księga zaklęć" D. A. Steera - poradnik dla dzieci

Magiczny świat, zaklęcia, czary i alchemia w dawnych czasach budziły trwogę oraz fascynację. W dzisiejszym racjonalnym świecie cieszą się popularnością już tylko u dzieci. Dla wielu z nich jest to wejście w krainę marzeń - tajemniczą, zdumiewającą i rządzącą się własnymi prawami. Sprawdzone tajniki czarnoksięstwa można poznać, czytając "Księgę zaklęć" Dugalda A. Steera.

 / Fot. DEBIT"W nieprzeniknionej ciemności głębokiej, płaszczem znikaszczem ukryj mnie przed wzrokiem" zaklęcie niewidzialności to jedna z licznych formułek dostępnych w książce. Księga zawiera bowiem wiele tajników magii, zapomnianych przez ludzkość. Magiczne pismo, rzucanie zaklęć i antyzaklęć, zmiany kształtu, loty na miotle, tajemne zdolności, niewidzialność i wróżbiarstwo - tym raczy Czytelników angielski autor.

Książka od początku do końca jest zabawą, która dla wielu dzieci będzie znakomitym oderwaniem od niekiedy szarej codzienności. Co więcej, tajemne moce nie powstały z chwilą unasienienia tekstu przez autora, lecz wynikają z dawnych wierzeń, podań ustnych i pisemnych oraz kultur ludów z wielu części świata. Na końcu książki znajduje się notatnik czarodzieja, który wyjaśnia do czego służą amulety i talizmany, czym jest chiromancja, a co można zrobić przy użyciu transmutacji. Dziecko ma okazję dowiedzieć się o świecie, w który wierzono dawniej, a który dzięki hitowym produkcjom jak np.: "Harry Potter", istnieje w również w kulturze współczesnej.

Książka jest napisana prostym, zrozumiałym językiem. Nie może być jednak inaczej - Dugald A. Steer to ceniony pisarz dziecięcy, znany chociażby z "Kronik smokologii (Oko smoka i Tajemnica smoczego almanachu)". "Księgę zaklęć" można więc przeczytać jednym tchem, chociaż po prawdzie dziecko będzie musiało poświęcić na lekturę trochę więcej czasu.

I teraz największa niespodzianka: do książki dołączono tajemniczą płytę CD. Aby dowiedzieć się, co zawiera, należy włożyć ją do stacji dysków w komputerze i podłączyć kamerkę internetową. Oprócz tego trzeba użyć jeszcze znajdujących się w kieszonce książkowej kart inicjujących.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tata
  • Tata
  • 23.08.2012 12:49

Widziałem książkę u znajomego. Efekt z czarem "zamiany w osła" jest rewelacyjny!!! Mnóstwo śmiechu dla młodszych i dorosłych. Nie widziałem wcześniej książek, które dają taki efekt przy komputerze z kamerą.
Polecam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.