Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27827 miejsce

Księgowy - zawód marzeń?

Przekonaj się, że księgowość wcale nie należy do monotonnych i żmudnych zajęć, a praca w tym zawodzie może przynieść wiele satysfakcji.

W powszechnym przekonaniu Polaków księgowość jest nudna i jednostajna, a osoby wykonujące ten zawód charakteryzują się ponurością, bezbarwnością i brakiem kreatywności. Jednak w praktyce praca w tym zawodzie wcale nie musi oznaczać jedynie długich i monotonnych procesów rozliczeniowych albo kilkugodzinnego siedzenia za biurkiem. Do pracy w księgowości potrzebni są nie tylko ludzie odpowiedzialni i rzetelni, ale także posiadający wyobraźnię i cechujący się dużą kreatywnością.

Zadaniem księgowego przede wszystkim jest zbieranie informacji o sytuacji finansowej firmy. Bez takich wiadomości nie da się odpowiednio zarządzać przedsiębiorstwem, ponieważ ogląd na finanse związany jest z realnymi zyskami i stratami, dotychczasowymi przychodami i szansami zarobkowymi na przyszłość. Odpowiednią strategię działania firmy możemy przyjąć tylko wtedy, kiedy strefa księgowości naszej firmy jest właściwie i rzetelnie prowadzona. Kontrola majątkowa jest niezwykle ważna, pozwala na ocenę efektywności pracy i sprawdzenie czy nasi dłużnicy wywiązują się ze zobowiązań. Prowadzenie ksiąg rachunkowych przez kompetentne osoby umożliwia prawidłowe rozliczanie zobowiązań podatkowych, co powoduje, że nie zalegamy z terminami i nie jesteśmy stratni. Posegregowane rachunki, dowody wpłaty należności czy faktury mogą mieć także wartość dowodową, na wypadek ewentualnych procesów sądowych i postępowania podatkowego.
Zatem księgowy jest bardzo ważnym pracownikiem lub współpracownikiem firmy, bo to od niego zależy dochodowe funkcjonowanie każdego przedsiębiorstwa. Zawód ten staje się coraz bardziej prestiżowy, a księgowi na wysokich stanowiskach naprawdę dobrze zarabiają.

Oprócz prestiżu, jaki posiada zawód księgowego, istnieje wiele innych pozytywnych aspektów tej pracy, jak np. stabilność, niewielki stres, perspektywy na przyszłość. Osoby zajmujące się tym działem nie powinny narzekać na brak możliwości rozwoju, ich zdanie ma duży wpływ na podejmowane decyzje w firmie. Aby rozwijać swoje umiejętności, księgowi mogą uczęszczać na ciekawe szkolenia, jak np. zarządzanie czasem, motywacja do działania czy planowanie i przewidywanie zysków i strat. Udział w takich szkoleniach to propozycja dla każdego księgowego, który nie chce stać w miejscu i jest nastawiony na osiągnięcie jak największych kompetencji zawodowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.