Facebook Google+ Twitter

Księża będą tworzyć kluby honorowych krwiodawców

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-11-29 08:33

Polscy biskupi chcą zachęcić wiernych do masowego oddawania krwi. Dlatego w programie duszpasterskim na przyszły rok stawiają przed księżmi zadanie tworzenia parafialnych klubów krwiodawstwa. Program zatytułowany "Otoczmy troską życie" będzie realizowany w Kościołach już od najbliższej niedzieli.

Od kilku lat na własną rękę kluby krwiodawców zakłada krajowy duszpasterz Honorowych Dawców Krwi ks. Zenon Surma. Jak do tej pory udało mu się do swojej idei namówić wiernych z 50 parafii. Teraz, gdy akcję poparł Episkopat i przekonywać do niej będą z ambon księża w całej Polsce, liczba klubów może znacząco wzrosnąć.

- Liczę na to, że w ciągu roku takie kluby będą działać już w 100 - 200 parafiach - mówi ks. Surma. - Dlatego jestem bardzo wdzięczny biskupom za wpisanie tej akcji do programu duszpasterskiego, bo dzięki temu usłyszą o niej wierni w całym kraju.

Zdaniem duszpasterza taka odgórna promocja podparta autorytetem hierarchów Kościoła jest szansą na wyjście z kryzysu, w jakim znalazło się honorowe krwiodawstwo. - Dawniej państwowe zakłady pracy organizowały swojej załodze dni oddawania krwi, tworzono w nich koła krwiodawców, nazwiska najbardziej zasłużonych wywieszano na tablicach - mówi. - Dziś tego nie ma, dlatego trzeba w inny sposób gromadzić ludzi wokół tej cennej idei ratowania życia.

Więcej na stronie www.polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.