Facebook Google+ Twitter

Księżna Cambridge urodziła! Kate i William mają syna!

O godzinie 16.24 czasu brytyjskiego na świat przyszło pierwsze dziecko Księcia Williama i Księżnej Kate. Prawnuk Elżbiety II ważył 3,8 kg. Mama i chłopczyk czują się dobrze.

Fot. ilustracyjna / Fot. David Iliff, CC 3.0W poniedziałek 22 lipca o godzinie 16.24 czasu brytyjskiego (17.24 czasu polskiego) na świat przyszedł syn pary książęcej Williama i Kate. Chłopczyk ważył 3,8 kg. Dwór królewski poinformował, że mama i dziecko czują się dobrze, a najbliższą noc spędzą w szpitalu - informuje TVN24.

Syn Williama i Kate urodził się w szpitalu St Mary's w londyńskiej dzielnicy Paddington, do którego księżna przybyła we wczesnych godzinach porannych. W tym samym szpitalu 31 lat temu urodził się książę William. Książęca para do samego końca nie chciała wiedzieć jakiej płci będzie prawnuk Elżbiety II. Poród przebiegał bez komplikacji. Kate urodziła siłami natury. Książę William był obecny przy porodzie.

William i Kate / Fot. Surtsicna, CC 3.0Oczywiście o narodzinach jako pierwsza dowiedziała się sama królowa. Do Elżbiety II osobiście zadzwonił książę William i podzielił się radosną nowiną. Połączenie to wykonane zostało z zaszyfrowanego telefonu, który wykorzystuje się w celach wywiadowczych. Następnie oficjalną informację otrzymał premier Wielkiej Brytanii David Cameron.

Informacja o narodzinach syna Kate i Williama dotarła na piśmie do Pałacu Buckingham. Tam została oprawiona w ramkę i wystawiona na widok publiczny przed królewską rezydencją. Informację do pałacu dostarczył Ed Perkins - rzecznik prasowy księcia Cambridge. Na piśmie widnieją podpisy czterech lekarzy, w tym Marcusa Setchell'a, który odbierał poród.

Jak oznajmił Buckingham Palace, rodzina królewska jest zachwycona narodzinami potomka. A tak brzmi oficjalne oświadczenie księcia Walii Karola: "Zarówno ja, jak i moja żona jesteśmy przepełnieni radością z powodu przyjścia na świat mojego pierwszego wnuka. To specjalna chwila dla Williama i Catherine i jesteśmy podekscytowani wraz z nimi z powodu narodzin ich synka. Bycie dziadkiem to unikatowy moment w życiu każdego, jak mówiło mi wielu ludzi w ostatnich miesiącach, jestem więc niezwykle dumny i szczęśliwy, że zostałem dziadkiem po raz pierwszy i czekamy na chwilę, gdy będziemy mogli zobaczyć dziecko".

Ślub Williama i Kate / Fot. César, CC 2.0Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że po opuszczeniu szpitala księżna Kate wraz z synem przeniesie się do rodzinnego domu i pozostanie tam przez sześć tygodni. Książę William w tym czasie pełnił będzie obowiązki służbowe. Nie wiadomo jeszcze, jakie imię nosić będzie potomek Kate i Williama. Wiadomo natomiast, że jest spod znaku Raka. Chłopiec jest w tej chwili trzeci w kolejce do sukcesji tronu, po swoim dziadku i ojcu.

Książę Wiliam i Kate Middleton pobrali się 29 kwietnia 2011 w Opactwie Westminsterskim. 3 grudnia 2012 r. Pałac Św. Jakuba oficjalnie ogłosił, iż Książę i Księżna Cambridge spodziewają się swojego pierwszego dziecka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

A podobno monarchia to anachronizm...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieeeeeee......mam dość!!!!Na każdym portalu to samo,mam swoją rodzinę i nie interesuje mnie cudze dziecko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Dominko, bo Kate ma piękny kapelusz i bardzo twarzowy. ;)))no i w ogóle ładna jest !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam tylko jeden komentarz: I don't care.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie zastanawia jedna rzecz: czemu media tak się tym ekscytują?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.