Facebook Google+ Twitter

„Księżna d' Amalfi” J. Webstera w warszawskim Teatrze Studio

25 września, o godz. 19, w Teatrze Studio odbędzie się premiera spektaklu „Księżna d’Amalfi” Johna Webstera. „Wybuchowa mieszanka polityki, miłości i zemsty, elementy thrillera i melodramatu” - tak zapowiada się dramat w reż. Jacka Głomba.

"Księżna d'Amalfi" w Teatrze Studio w Warszawie / Fot. Teatr StudioReżyser przyznaje, że już od wielu lat nosił się z zamiarem realizacji tego spektaklu. Stąd, gdy tylko nadarzyła się takowa okazja, postanowił podjąć wyzwanie i rozpocząć prace nad przedstawieniem. - Propozycja Grzegorza Brala, dyrektora artystycznego Teatru Studio - z którym łączy mnie wspólnota programowa i podobne myślenie o teatrze - aby wraz z częścią mojej legnickiej drużyny teatralnej zrealizować pierwszą dużą inscenizację na jego scenie w Teatrze Studio, jest bardzo inspirująca - mówi Jacek Głomb, reżyser i dyrektor legnickiego Teatru Modrzejewskiej.

Inscenizacja dramatu to olbrzymie przedsięwzięcie. W sumie w prace nad spektaklem zaangażowanych zostało dwudziestu pięciu aktorów. - Przygotowanie spektaklu z udziałem tylu aktorów nie stanowiło większego problemu, próby do przedstawienia odbywały się tak jak zazwyczaj i trwały ponad miesiąc. Kłopot polegał natomiast na tym by skoordynować cały zespół aktorski. Decydując się na prace nad takim projektem musieliśmy być dyspozycyjni, głównie na tym polu, czasami pojawiały się małe problemy. Zawsze jednak starliśmy się być w dyspozycji reżysera - komentuje aktor Sławomir Zapała.

Na deskach teatru będziemy mieli okazję zobaczyć zatem m.in. Lenę Frankiewicz, Paulę Kinaszewską, Aleksandra Bednarza, Stanisława Brudnego, Bogdana Grzeszczaka, Jacka Króla, Mateusza Lewandowskiego, Janusza Stolarskiego, Krzysztofa Strużyckiego, Pawła Wolaka. Dodatkowo spektakl wzbogaci swym występem, tworząca polską muzykę teatralną, wrocławska grupa „Kormorany”, z którą to reżyser współpracuje już od lat.

 / Fot. Iwona Kilar- Spektakl przedstawia krótką, sprawnie opowiedzianą i atrakcyjną wizualnie historię. Reżyser wraca do podstaw, używa sceny obrotowej, zapadni, do jego dyspozycji jest także żywa orkiestra. Taka forma bardzo mi się podoba, nie ma tu elektroniki oraz wyświetlaczy, stąd widzom, którzy tęsknią za klasycznym teatrem spektaklu nie trzeba nawet zachwalać" - twierdzi aktor.

 / Fot. Iwona Kilar"Księżna d’Amalfi", jak podaje repertuar Teatru Studio, opowiada historię wdowy, w której rolę wcieliła się Lena Frankiewicz. Kobieta wbrew zakazom braci poślubia wybranego przez siebie mężczyznę, co przyczynia się do tworzenia wielu mrocznych intryg i skutkuje tragicznymi wydarzeniami. Historia przesycona jest elementami polityki, miłości i zemsty. Przedstawiony w niej kryzys norm, zasad, idei i wartości znakomicie odpowiada współczesnym nam czasom.

- Wydaje mi się, że spektakl jest bardzo aktualny. Prócz tego, że będzie radością dla oczu i uszu, bo jest to przedstawienie kostiumowe i z udziałem żywej orkiestry, ma odniesienie do obecnej sceny politycznej i generalnie do tych problemów, które dotykają dzisiejszego człowieka - komentuje Sławomir Zapała zapraszając równocześnie do obejrzenia spektaklu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.