Facebook Google+ Twitter

Księżna Diana została zamordowana? Policja sprawdza nowe fakty

Scotland Yard otrzymał ze źródeł wojskowych dokumenty, z których wynikać ma, że Lady Di i jej partner Dodi Al Fayed zostali zamordowani. Brytyjska policja bada autentyczność tych zaskakujących informacji.

 / Fot. EPA/FEHIM DEMIRJak informuje serwis Sky.News.com, Scotland Yard otrzymał nowe dowody w sprawie śmierci księżnej Diany ze źródeł wojskowych. Ma z nich wynikać, że Lady Di i jej partner, milioner Dodi Al Fayed oraz ich kierowca Henri Paul zostali zamordowani przez członka brytyjskiej armii.

Scotland Yard bada autentyczność i wagę otrzymanych informacji. Jest to jednak bardzo wczesny etap procesu, który okazać się może długi i żmudny. Brytyjska policja na chwilę obecną nie zamierza wznawiać śledztwa. Nie wyklucza jednak rozpoczęcia nowego dochodzenia, jeśli otrzymane doniesienia okażą się wiarygodne.

Diana Spencer (już po rozwodzie z księciem Walii) oraz Dodi Al Fayed zginęli 31 sierpnia 1997 w Paryżu. Samochód, którym uciekali przed paparazzimi o godz. 00.24 uderzył w 13. filar tunelu Alma. Dodi Al Fayed oraz kierowca Henri Paul zginęli na miejscu. O 1.00 Lady Di przewieziona została do szpitala La Pitié-Salpêtriére. Pomimo prób ratowania jej życia, Diana zmarła o godz. 4.00. Miała 36 lat.

Pięć lat temu ława przysięgłych w Londynie, po sześciu miesiącach pracy i przesłuchaniu 250 świadków, uznała, że śmierć Diany była wypadkiem, do którego przyczyniły się: nieostrożna jazda kierowcy, który jak się okazało był pod wpływem alkoholu, niezapięte pasy bezpieczeństwa wszystkich pasażerów oraz brawurowa jazda fotoreporterów ścigających parę we francuskim tunelu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Taaa , a dzisiaj 80 urodziny Romana Polańskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę wybaczyć, jestem oburzona. Niestety autor jest nieobecny. Napisałam na priv. W redakcji puchy. Jak dla mnie skandal. To jest nierzetelne. Proszę popatrzeć do słownika znaczeń.... Drugi artykuł w serwisie na ten temat jest napisany poprawnie. K. Zielińskiego. link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.