Facebook Google+ Twitter

"Księżyc i magnolie" w Teatrze Współczesnym

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-09-06 14:52

"Przezabawna komedia odsłania jedną z największych tajemnic złotej ery Hollywood i pokazuje, że filmowy hit numer jeden lat 30. nie powstałby bez udziału trzech genialnych desperatów: znerwicowanego producenta Davida O. Selznicka oraz zatrudnionych w ostatniej chwili reżysera Victora Fleminga i nieznającego powieści Margaret Mitchell scenarzysty Bena Hechta" - "Newsweek" o spektaklu.

 / Fot. Materiały prasoweTrwają zdjęcia do "Przeminęło z wiatrem". Niestety, praca na planie coraz bardziej odsłania słabości scenariusza, aż wreszcie producent David O. Selznick staje w obliczu filmowej klapy. Podejmuje desperacką decyzję: przerywa zdjęcia, angażuje nowego scenarzystę. Wraz z nim i reżyserem zamyka się w swoim gabinecie, by w pięć dni i nocy poprawić scenariusz i uratować film.

„Księżyc i magnolie” to świetna komedia „otwierająca” owe zamknięte drzwi gabinetu Selznicka; w dynamicznych i komicznych dialogach odsłania kulisy funkcjonowania „fabryki snów”. Ekranizacja powieści Mitchell była nie tylko ciężką pracą i wielkim planem filmowym, ale dążeniem do realizacji ambicji i marzeń twórców „Metro Goldwyn Mayer”. Sztuka Hutchinsona odtajnia sekrety wielkiej hollywoodzkiej wytwórni, opowiada jak naprawdę rodziła się magia kina. Ile potrzeba było pasji i determinacji, by doprowadzić produkcję do końca, a tu… do niewiarygodnego sukcesu: arcyfilmu nagrodzonego dziesięcioma Oskarami.

Recenzje:
"Księżyc i magnolie" - to jedna z najlepszych sztuk, jakie miały swoją premierę w 2011 roku. Historia przepełniona dowcipem, niezwykle humorystyczna, zaprezentowana w tradycyjnej dramatycznej formie, z genialnie dobraną obsadą, która świetnie odzwierciedla ekipę z Hollywoodu z początku wieku. Spektakl jest gratką dla osób, które uwielbiają "Przeminęło z wiatrem" oraz doskonałą sztuką dla osób, które jeszcze tego filmu nie oglądały. Wieczór spędzony w Teatrze Współczesnym na tym spektaklu z pewnością nie będzie zmarnowany. […] Filmowe perypetie w teatrze., Małgorzata Judziewicz, www.teatry.art.pl, 22.12.2011

"Przezabawna komedia odsłania jedną z największych tajemnic złotej ery Hollywood i pokazuje, że filmowy hit numer jeden lat 30. nie powstałby bez udziału trzech genialnych desperatów: znerwicowanego producenta Davida O. Selznicka oraz zatrudnionych w ostatniej chwili reżysera Victora Fleminga i nieznającego powieści Margaret Mitchell scenarzysty Bena Hechta. Dobra obsada (Andrzej Zieliński, Sławomir Orzechowski, Leon Charewicz, Marta Lipińska), świetne dialogi i kupa śmiechu. Komedia na piątkę".
Genialni desperaci, Filip Przedpełski, "Newsweek", 26.06.2011

Sztuka Rona Hutchinsona "Księżyc i magnolie" wystawiana w Teatrze Współczesnym w Warszawie to znakomita propozycja na spędzenie wieczoru. To gratka dla wszystkich, którzy lubią tradycyjny dramat, ale też dla osób fascynujących się najmłodszą z muz, bardziej może popularną, czyli kinem. […] Z Teatru Współczesnego wychodzimy z lżejszym sercem i łatwiej podjąć nam od dnia następnego zmagania z codziennością i walkę o sukces, uznanie i pozycję, bo oto dowiedzieliśmy się, że największych nie puszczał strach i że również oni co chwila musieli iść na kompromisy, których nienawidzili... a wszystko po to, by jednak osiągnąć cel.
Księżyc i magnolie... w Teatrze Współczesnym., Tomasz Filipowicz, www.sztuka-slowa.pl,

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.