Facebook Google+ Twitter

KSW 31. Drwal zmierzy się z Materlą. Gala rozpocznie się 23 maja w Ergo Arenie

Podczas sobotniej gali KSW 31 Tomasz Drwal zmierzy się z mistrzem federacji Michałem Materlą. Zakładając, że osiągnięcia obu sportowców uprawniają do zmitologizowania ich postaci, przymykając oko na niezaprzeczalny walor dla promocji przedsięwzięcia, większą estymą należałoby darzyć 33-letniego Drwala, prekursora mieszanych sztuk walki w Polsce.

 / Fot. Andrzej Banaś (AIP)Nie kto inny jak sportowiec z Sądecczyzny, a od lat mieszkający w Krakowie, jako jeden z pierwszych z powodzeniem wykorzystywał szereg umiejętności i technik zaczerpniętych z różnych sportów walki. A poza oktagonem, za cel wziął sobie walkę ze stereotypem „prymitywnego mordobicia”. Wreszcie, jako pierwszy Polak, już w 2007 roku, zaczął toczyć walki dla amerykańskiej organizacji Ultimate Fighting Championship. Lata upływają i Drwal przystąpi do sobotniego pojedynku „tylko” w roli pretendenta. Mistrzem wiodącej prym na naszym rynku federacji KSW jest Materla z klubu Berserkers Szczecin. Obaj zawodnicy słyną z widowiskowego stylu walki, ale faworytem jest aktualny czempion kat. średniej.

– Za mną ciężki, sumiennie przepracowany okres. Po kontuzji pleców, która wyeliminowała mnie z gali w Krakowie, nie ma śladu, dlatego dam z siebie sto procent – zapowiada popularny „Gorilla”. Pojedynkowi z zaciekawieniem będzie przyglądał się niedoszły rywal Drwala Mamed Chalidow, obecnie najpopularniejszy w naszym kraju zawodnik MMA. Urodzony w Groznym Czeczen jest całym sercem za swoim przyjacielem Materlą. Rozum też podpowiada mu zwycięstwo zawodnika o oryginalnie brzmiącej ksywce „Cipao”. – Michał jest w gazie, z kolei Tomasz dość dawno nie walczył i może być lekko zardzewiały.

Wiadomo, że Drwal jest zawodnikiem typowo stójkowym, ale Michał jest w stanie zagrozić mu w każdej płaszczyźnie. Sądzę, że upór Michała zrobi swoje i wygra decyzją sędziów – prognozuje posiadający polskie obywatelstwo „Kanibal”. Szkoda tylko, że takie rozstrzygnięcie, zdaniem Chalidowa, praktycznie wyklucza jego starcie z Drwalem. – Wszystkie moje „lewarki” są porządnie nasmarowane i nie ma grama rdzy. Przeciwnie, im dłużej nie walczę, tym czuję większy głód – odgraża się „Gorilla”.

Czytaj także: Koncertowy czerwiec w Polsce. Wystąpią gwiazdy: Testament, Faith No More, Roxette, Toto, Judas Priest


(AIP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.