Facebook Google+ Twitter

Kto administruje stronami rządowymi? Rząd... nie wie. Ale sprawdzi

Kto stoi za tak słabym zabezpieczeniem stron internetowych rządu? Nie wiadomo. Takich informacji nie posiada nawet minister cyfryzacji Michał Boni. Rząd dopiero to ustala. A robi to poprzez.... rozsyłanie ankiet.

Okazuje się, że zazwyczaj administrowaniem danej strony zajmują się, pracownicy ministerstw, które je prowadzą lub zewnętrzne firmy. / Fot. BetacommandBot, Creative Commons 2.5 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Microsoft_Keyboard.jpg Jak zapowiedział minister Boni, dziś ma zostać powołany zespół, którego zadaniem będzie ocena zarządzania rządowych stron internetowych oraz stworzenie nowych standardów bezpieczeństwa.

Czytaj także: Śledź wojnę o ACTA minuta po minucie

Sposób sprawdzania, kto jest administratorem danej strony, jest bardzo pomysłowy. "Była wystosowana ankieta do wszystkich instytucji rządowych i wszystkich resortów. Niestety, nie wszystkie odpowiedziały na tę ankietę. My tę ankietę ponowimy, po to, żeby w ogóle wiedzieć, kto się tym zajmuje, jakie są zasady, jakie są mechanizmy" - mówi w rozmowie z RMF24.pl minister Boni.

Czytaj także: Login ADMIN, hasło ADMIN1? Eksperci o zabezpieczeniu stron rządu

Okazuje się, że zazwyczaj administrowaniem danej strony zajmują się pracownicy ministerstw, które je prowadzą lub zewnętrzne firmy. Rozesłana ankieta ma wyjaśnić, jakie są ich kompetencje. Potem miałyby zostać stworzone nowe standardy bezpieczeństwa. Po tym, jak hakerzy ujawnili, że login do strony premiera to ADMIN, a hasło ADMIN1, bez wątpienia wprowadzenie nowych standardów staje się koniecznością.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

lol
  • lol
  • 24.01.2012 15:17

ale wtopa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Boni się minął z powołaniem - w kabarecie powinien występować...

Komentarz został ukrytyrozwiń
hawus
  • hawus
  • 24.01.2012 12:19

duzo instytucji rzadowych nie ma administratora strony, lub lub jest nim dorywczo jakis pracownik urzedu, standardy? to nie pojdzie, nikt kto nie jest zatrudniony jako administrator nie bedzie zawracal sobie glowy zmienianiem hasla co miesiac i to jeszcze na jakies 'nie do zlamania'

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.