Facebook Google+ Twitter

Kto będzie mógł dalej korzystać z ulgi internetowej w 2013 roku?

Projekt zmian do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, którego autorem jest Ministerstwo Finansów przewiduje, że od 1 stycznia 2013 r. z przepisów ma zniknąć ulga internetowa. Jednak nie wszyscy stracą możliwość odliczania internetu.

 / Fot. Soloviev/CC BY-SA 3.0Ulga miała zrekompensować podatnikom wzrost cen dostawy sieci, przez podniesienie stawki od towarów i usług z 7 do 22 proc. Osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą w kosztach uzyskania przychodów swojej firmy, może uwzględnić wydatki ponoszone na internet.

W przypadku kiedy przedsiębiorca wskaże, że korzystanie z internetu jest dla niego ważne ze względu na wykonywaną działalność gospodarczą, będzie mógł uwzględnić wydatki w kosztach uzyskania przychodu. Tym samym poprzez zmniejszenie swojej podstawy do opodatkowania, przedsiębiorca może obniżyć wysokość podatku, który ma do zapłaty.

Warto jednak przy tym zwrócić uwagę, że podatnicy, którzy już teraz zdecydują się ujmować wydatki na internet w kosztach przychodu, nie będą mogli ponownie uwzględnić ich w odliczeniu w ramach ulgi internetowej.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kolejny bubel prawny.
Czy nie może być w Polsce tak, że prawo jest równe dla wszystkich, zawsze ktoś coś musi majstrować?

Prawo powinno być jednoznaczne i czytelne dla przeciętnego obywatela.
Złości mnie gdy tworzony jest jakiś przepis prawny, potem robiona jest do niego wykładnia, a i tak dwóch mecenasów się spiera o możliwość interpretacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.