Facebook Google+ Twitter

Kto będzie nowym prezesem PZPN?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-26 12:27

Kandydaci na stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej zapowiadają, że w razie zwycięstwa walka z korupcją w sporcie będzie ich głównym zadaniem.

Podczas telewizyjnej debaty w TVP INFO Zdzisław Kręcina podkreślił, że w celu wyeliminowania korupcji konieczna jest współpraca z organami państwowymi w tym z ministrami: Julią Piterą i Zbigniewem Ćwiąkalskim.

Obecny sekretarz generalny PZPN jest przekonany, że sam związek nie ma możliwości, by przeciwdziałać patologi. Kandydat podkreślał, że jest niewinny a stawiane mu zarzuty mają się nijak do rzeczywistości. Zdzisław Kręcina dodał również, że gdyby czuł się winny rozważyłby rezygnacje z kandydowania na szefa związku.

Zdaniem Zbigniewa Bońka sytuacja w piłce nożnej jest coraz lepsza, jednak konieczne jest ukaranie osób, które na korupcji zostały przyłapane w przeszłości. Jak podkreślał od 2005 roku prokuratura nie wykryła żadnych przypadków korupcji.

Zdaniem Bońka obecna dyskusja prowadzona wokół polskiego futbolu jest niemerytoryczna i służy celom politycznym. Według kandydata na prezesa PZNP najważniejsze jest, by stworzyć mechanizmy pozwalające na eliminowanie korupcji z piłki nożnej. Ważne jest jego zdaniem, by związek, przyłapanie swojego członka na oszustwie nie traktował jako atak na PZPN, ale cieszył się z wyeliminowanie nieuczciwego działacza ze swoich szeregów.

Z kolei Tomasz Jagodziński zapowiada wprowadzenie pakietu antykorupcyjnego, którego szczegółów jednak nie ujawnił. Zapewnił tylko, że pozwolą one na oderwanie się od przeszłości. Kandydat zapowiedział także wprowadzenie do związku grupy ekspertów i prawników, którzy przeprowadzą audyt istniejących przepisów, tak by jasno nakreślić kompetencje poszczególnych organów związku i poprawić jego decyzyjność.

Grzegorz Lato uważa, że konieczne jest powołanie w związku osoby odpowiedzialnej za walkę z korupcją. Nazwany przez działacza rzecznikiem byłby osobą, która każdorazowo przeprowadzała dochodzenia w sprawie nieprawidłowości w związku. Jego zdaniem pozwoliłoby to na szybkie i indywidualne załatwienie ważnych dla czystości piłki spraw.

Wybory prezesa PZPN zaplanowano na 30 października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ja bym proponowal mnie tez bede sie dzielil obiecuje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.