Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22104 miejsce

Kto był w Ameryce przed Kolumbem?

Znaleziono dowody, które świadczą, że przed Krzysztofem Kolumbem w Ameryce byli Europejczycy z epoki kamienia łupanego. Ci prehistoryczni myśliwi poznali kontynent dużo wcześniej niż przypuszczano.

A composed satellite photograph of North America in orthographic projection. / Fot. NASA/wikimedia Commons/ Polityka praw autorskich NASA stwierdza, że "materiały NASA nie są chronione prawami autorskimiArcheolodzy znaleźli nowe dowody: według nich pierwszymi ludźmi, którzy pojawili się w Ameryce, byli europejscy myśliwi z epoki kamienia łupanego. Świadczą o tym znalezione kamienne narzędzia. Po dokładnym zbadaniu przedmiotów naukowcy są przekonani, że pochodzą sprzed 19 - 26 tys. lat i są one identyczne, jak te używane przez prehistorycznych myśliwych w Europie z tamtego okresu.

To dość zaskakujące i przełomowe odkrycie. Dotychczas uważano, że to
wielki podróżnik i zdobywca, jakim był Krzysztof Kolumb, przybył jako pierwszy do Ameryki, a jego dotarcie do tego kontynentu popularnie nazwano "odkryciem". W chwili obecnej dzięki prowadzonym badaniom i znaleziskom archeologicznym, teoria sprzed lat najwyraźniej przestanie obowiązywać.

Uczeni z Uniwersytetu Delaware posiadają nowe dowody na teorię, że pierwszymi ludźmi, którzy zawitali na kontynent amerykański byli prehistoryczni myśliwi, żyjący w erze kamienia łupanego. Według badaczy, myśliwi, udając się w poszukiwaniu pożywienia, zwierząt i ryb wypuścili się tak daleko, że dotarli do Wschodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych - donosi Dailymail. Wygląda na to, że pierwotni europejczycy pokonali 1500 mil przez Atlantyk, by dotrzeć do krainy "miodem i mlekiem" płynącej.

Właśnie w tych miejscach archeolodzy znaleźli pradawne narzędzia myśliwskie, które potwierdzają tezę, że to właśnie prehistoryczni myśliwi byli pierwszymi odkrywcami Ameryki.

Archeolodzy będą badali dalsze tereny w poszukiwaniu kolejnych dowodów na poparcie swojej teorii. Tennessee, Maryland, a nawet Texas to miejsca, które będą przeczesane przez badaczy.

Z pewnością kolejne etapy badań w tym kierunku przyniosą jeszcze więcej zaskakujących odkryć, o czym pewnie szybko się dowiemy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Mariusz
  • Mariusz
  • 06.05.2012 18:32

Istnieją natomiast niepodważalne dowody, iż kontynent amerykański został odkryty około roku 1000 przez wikingów, którzy już wcześniej skolonizowali wybrzeża Grenlandii. Pierwszym, który oglądał, w 985 roku, amerykańskie brzegi, był Bjarni Herjólfsson, który zbłądziwszy w swej podróży na Grenlandię dotarł do wybrzeży amerykańskich. Nie próbował jednak lądować w nieznanych okolicach. W 1000 roku Leif Eriksson, wraz z 35-osobową załogą wybrał się w podróż, w poszukiwaniu nieznanego lądu. Wyprawa wylądowała w kamienistej okolicy, którą podróżnicy nazwali Hallunland - Kamienisty Kraj. Prawdopodobnie były to wybrzeża Labradoru. Opuściwszy niegościnne okolice żeglowali na południe docierając do Marklenland Lesistego Kraju, przypuszczalnie Nowej Fundlandii i dalej docierając do bardziej przyjaznej okolicy, w której nawet rosło dzikie wino. Nazwano ją Winlandia "Kraj Wina".

Był to prawdopodobnie rejon dzisiejszego stanu Massachusetts.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mariusz
  • Mariusz
  • 06.05.2012 18:25

Mylisz sie (Taliesin) .Islandia już była zasiedloną przez Wikingow i była bazą wypadowa do Alaski .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 06.05.2012 10:54

Erikson nie płynął na "alaskie" tylko na Islandię i w trakcie tej podróży zabłądził i odkrył Grenlandię.Normanowie założyli tam osady które przetrwały do XIV-XV w.Dalsze ochładzanie klimatu uniemożliwiło tam trwanie osadnictwa.To właśnie z Grenlandii Normanowie podejmowali wyprawy do Ameryki, gdzie jednak przegrali konfrontację z Indianami, przodkami Irokezów ,Kruków i Apaczów najbardziej wojowniczych szczepów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ani
  • ani
  • 05.05.2012 20:23

ja byłem

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mariusz
  • Mariusz
  • 05.05.2012 12:38

Przed Kolumbem był nasz rodak z Polski-Jan z Kola.
Przed nim byli Wikingowie a na czele tej wyprawy(zabłądził gdyż płynął na alaskie ) Leif Erikson.a nazwał ten kontynent WITLAND od winorośli, której było tam mnóstwo .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.