Facebook Google+ Twitter

Kto chciał zniszczyć pomnik Stalina w Zaporożu?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-12-29 13:54

28 grudnia w Zaporożu grupa nieznanych ludzi chciała zniszczyć pomnik Józefa Stalina. Sprawcy usiłowali odciąć mu głowę.

Miejscowi szefowie Komunistycznej Partii zbierają się na nadzwyczajne posiedzenie. / Fot. S.RożkoPopiersie poświęcone Stalinowi postawiono w centrum miasta 5 maja 2010 roku. To pierwszy pomnik poświęcony tyranowi na terenie niezależnej Ukrainy. Inicjatorem tego arcydzieła jest Obwodowy Komitet Komunistycznej Partii Ukrainy. Pomnik największego tyrana świata i ludobójcy niezależnej Ukrainy umieszczono na terenie prywatnej posesji, która należy do ośrodka komunistów.

Jak podaje portal www.rus.newsru.ua do zamachu doszło 28 grudnia o godz. 16.50. Jak widać na wideo, sprawców było kilku, dwóch mocno trzymało drzwi, a pozostali za pomocą Tak wyglądało popiersie przed zamachem. / Fot. S.Rożkomechanicznego narzędzia próbowała zniszczyć pomnik.

Na tym zdjęciu widać,że roboty renowacyjne idą pełną parą. / Fot. S.RożkoJak się dziś okazało, pomnik stoi na swym miejscu bez widocznych uszkodzeń, a na zdjęciach widać, że jest nakryty jakąś szmatą i wokół niego trwają prace renowacyjne.

To już drugi zamach na pomnik Stalina w Zaporożu. Do pierwszego doszło 27 maja 2010 roku, kiedy 60. mężczyzna oblał go farbą na znak protestu wobec represjom stalinowskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.