Facebook Google+ Twitter

Kto groził prokuratorowi?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-07 07:01

Prokurator Piotr Jasiński, prowadzący sprawę porwania Krzystofa Olewnika, mógł być zastraszany przez ludzi związanych z SLD - donosi dzisiejsza "Rzeczpospolita".

Gazeta dotarła do pisma, w którym rodzina porwanego i zamordowanego mężczyzny informuje o groźbach wobec prokuratora. Pismo to bliscy Olewnika złożyli podczas kwietniowego spotkania z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ćwiąklskim.

"Masz ciało Krzysztofa i to powinno ci wystarczyć, bo inaczej skończysz jak Gruszka" - miał, według rodziny Olewnika, usłyszeć prokurator Jasiński. Poseł Józef Gruszka był szefem sejmowej komisji, badającej sprawę PKN Orlen, ale doznał wylewu krwi do mózgu.

Ojciec Krzysztofa Olewnika poinformował w piśmie, że doszły go słuchy, iż Jasiński był zastraszany przez działaczy Sojuszu Lewicy Demokratyczej. W piśmie nie padają jednak żadne nazwiska. Dziennik zwraca uwagę, że niektóre decyzje Piotra Jasińskiego mogą sugerować, iż czegoś się obawiał.

Olsztyński śledczy początkowo ścigał i oskarżył porywaczy Olewnika z dużym poświęceniem. Później śledztwo w sprawie zaniedbań w tej sprawie prowadził z dużo mniejszym zaangażowaniem i już po dwóch miesiącach chciał je zostawić - pisze "Rzeczpospolita".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.