Facebook Google+ Twitter

Kto gwiżdże na Powązkach?

Już pewną tradycją, staje się skandaliczne zachowanie części zgromadzonych na obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego. Gwizdy, buczenie, okrzyki .

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz, podczas uroczystości przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej, w ramach obchodów 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. / Fot. PAP/Grzegorz Jakubowski / Fot. W24"Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę" - to najpopularniejsze z haseł, jakim pamięć poległych w Powstaniu Warszawskim uczcili zgromadzeni pod szyldem tzw. grup narodowościowo-patriotycznych.

Kim są ci pokrzykujący, mieniący się jedynymi prawdziwymi Polakami? Nie, nie będę tutaj zastanawiał się, czy to Młodzież Wszechpolska, czy może jakaś inna frakcja. I tak po każdym takim „występie” przedstawiciele tych organizacji umywają ręce od odpowiedzialności twierdząc, że krzyczał i rozrabiał ktoś inny.

W rzeczywistości ludzi tych skupia jedna osoba, są niejako zbrojnym ramieniem, gwardią przyboczną prezesa Kaczyńskiego.

Pojawiają się jako uliczna tuba PIS-u, która ma prowadzić walkę polityczną. Nawet tam, na cmentarzu, ponieważ dla Pana Prezesa każda okazja i miejsce są dobre żeby „dokopać” znienawidzonemu przeciwnikowi. Nieważna jest powaga chwili, nie liczy się pamięć o poległych bohaterach, jedynym celem jest zdobycie władzy. Nie ma tak naprawdę honoru, godności i szacunku dla drugiego człowieka.

Honorowo i godnie zachowuje się pan generał Ścibor-Rylski, przepraszając władze Warszawy za cmentarnych krzykaczy. Ale on dla współczesnego polityka jest tylko chodzącym pomnikiem, nieważną ikoną czegoś, co wydarzyło się wiele lat temu. Obecnie liczy się skuteczność, skuteczność dokopania drugiej stronie. Filarami moralności są słupki poparcia społecznego.

Prezes Kaczyński mógłby jednym prostym ruchem doprowadzić do tego, że Powązki będą miejscem zadumy i pamięci, a nie rozróby i polityki. Wystarczy, żeby PiS jasno i jednoznacznie odciął się i potępił takie zachowania. Ale czy stać na to partię polityczną? Dzisiaj, kiedy liczą się słupki?

Na jasny sygnał potępienia nie stać nawet mediów. Te, będące bliżej prawej strony albo nie piszą wcale o przebiegu obchodów, albo jeśli już, cieniutkim głosikiem potępią ekscesy, to szybko w następnym zdaniu wystawiają usprawiedliwienie, że do uczczenia rocznicy ma prawo każdy.

W tym wszystkim żal trochę żyjących bohaterów Powstania Warszawskiego. Widać było na ich twarzach wyraz dezorientacji i niezrozumienia. Ciężko bowiem, tym już wiekowym ludziom, ogarnąć dzisiejszą rzeczywistość. Rzeczywistość poprzetykaną słupkami poparcia.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (64):

Sortuj komentarze:

Polonia Berlin
  • Polonia Berlin
  • 13.08.2012 00:35

zTRAGICZNE - Zbigniew Ścibor-Rylski współpracownik UB od 1947 roku anim ta publikacja powstała w 2011 r., kilka lat wstecz musiano o tym wiedzieć.
Chyba, że była w tym archiwum WSI, które zostało przekazane do IPN w trakcie likwidacji. Ale to też już kilka lat....
I bez tej teczki, kryształowy to życiorys nie był. Z całym szacunkiem dla zasług Generała w Powstaniu , ale w czasach komunistycznego terroru w roku 1984, kiedy patrioci siedzieli w wiezieniach, ukrywali sie, prowadzili działalność podziemną, byli mordowani "AK-owiec" został pozytywnie zweryfikowany przez SB jako członek "Obywatelskiego" Komitetu Obchodów 40 Rocznicy Powstania Warszawskiego , a od 1956 pracował w Zjednoczonych Zespołach Gospodarczych INCO, należących do PAX. Tej samej organizacji, której celem wg wspólnych ustaleń NKWD i Bolesława Piaseckiego była likwidacja polskiego kościoła katolickiego .
Nawet tak "wielcy" Powstańcy potrafili się dostosować do władzy i ulepić sobie i rodzinnie ciepłe gniazdo. Do tego dochodzi to , że Ścibor-Rylski to członek komitetu poparcia BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO, tego od żyrandola gen. Dukaczewskiego.

Maryla

Komentarz został ukrytyrozwiń
tak będzie
  • tak będzie
  • 07.08.2012 22:40

Ta zdradziecka banda nie zazna chwili spokoju - będą za każdym razem wygwizdani i wybuczeni do końca swoich dni - i gdziekolwiek się pojawią nie zaznają spokoju .To się bandziorom i tym skur.... należy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
  • Jurek Malicki
  • 07.08.2012 12:35

Lesiu jesteś typowym matołkiem POwskim ,lub lemingiem - jak wolisz!?

POwska tępota nie zna granic!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jurek Malicki 10:11. Oto "kaczyzm" w pigułce - od Kaczyńskiego, poprzez Hofmana, Girzyńskiego, Brudzińskiego, Kurskiego, Ziobrę, Macierewicza, po J. Malickiego. Życzę Wam Polacy słodkiego, miłego życia, gdy tacy ludzie, mając władzę, będą Wam wyjaśniać co to jest honor, prawda, uczciwość, godność, patriotyzm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ci co zszargali groby powstańców i pamięć Powstania, w języku polskim, nazywają się chamami, szubrawcami, sk...synami. Na wyrażanie niechęci do rządu mają 364 dni w roku, na powierzchni niemal całego kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek M.
  • Marek M.
  • 06.08.2012 13:51

Agentura będzie taczkowana i to niedługo, tak przewidział jasnowidz Jackowski - a jemu przepowiednie sprawdzają się w 100%. hihihi....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katolik KrK
  • Katolik KrK
  • 06.08.2012 12:50

Weź osobniku na wstrzymanie. :red Dzisiaj 12:12 .
Ty, i ci co gwiżdżą na Powązkach, to są hieny cmentarne.Może,i są patriotami ale szatana i,diabła w ludzkiej skórze Tadeusza Rydzyka.
taka hiena cmentarna :Antoni Macierewicz prowadzi swych pobratymców , a wrogów Polski do takiego bezczeszczenia UŚWIĘCONEGO MIEJSCA DLA POLSKI , PATRIOTÓW I NORMALNYCH POLAKÓW .
Macierewicz z Kaczyńskim a przy pomocy zdrajców polskich ideałów tak nas Polskę i Polaków znieważają .Rydzyk przykłada do tego swa hochsztaplera łapę,łapę diabła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"chamy, lemingi, bydlaki, zdrajcy, sługusy Moskwy, matoły - to tylko kilka merytorycznych argumentów, które zostały wniesione do dyskusji" i jeszcze radykalniej...
To "poetyka" i polszczyzna prawdziwych Polaków skupionych w tzw. "obozie patriotycznym".
Problem kto jest, kto może być, a kto nie jest Polakiem przestaje być wakacyjną zabawą retoryczną
Brak reakcji ze strony "POlactwa" i "mejnstrimu" może wyznawcom "Jedynej Naszej" źle poustawiać w głowach...
Zamierzam się niebawem odnieść do tych "postaw".

Komentarz został ukrytyrozwiń

a już bardziej ogólnie...to gdybym miał interweniować, to musiał bym skasować wszystkie posty pod artykułem...co napawa smutkiem...ehhhhh...poziom polskiej dyskusji...

Komentarz został ukrytyrozwiń

chamy, lemingi, bydlaki, zdrajcy, sługusy Moskwy, matoły - to tylko kilka merytorycznych argumentów, które zostały wniesione do dyskusji pod tym artykułem...zostały wniesione przez zwolenników Pana Prezesa i jego partii...Pani Natalio i panie Jerzy Malicki, czy na takie argumenty dyskutuje się na tych bardziej cywilizowanych portalach? noo, to gratuluję!gratuluję cywilizacji....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.