Facebook Google+ Twitter

Kto, ile i za co, czyli Liga Mistrzów w liczbach

Tendencja w Champions League jest jedna – zwyżkowa. Coraz większe pieniądze inwestowane są przez coraz więcej podmiotów. Wpływy z reklam rosną do sum, jakie ustawiłyby obywateli przeciętnego 30-tysięcznego miasteczka do końca życia.

 / Fot. Zdjęcie umieszczone w domenie publicznej. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:UEFA_Champions_Cup.jpgNo tak, ale o jakich sumach rozmawiamy? Przecież nic tak nie działa na umysł człowieka, jak konkretna liczba, wielkość. W internecie bez trudu wyszukałem, sprawozdania finansowe UEFA z ubiegłych sezonów, począwszy od kampanii 2004/05, kiedy to Liverpool sięgał w dramatycznych okolicznościach po tytuł mistrza Europy, po sezon 2006/07 (niestety sprawozdanie z minionych rozgrywek - sezonu 2007/08 nie zostało jeszcze opublikowane). Zgromadzone dane wystarczyły jednak, bym złapał się za głowę i niemal spadł z krzesła.

W mojej analizie wziąłem pod uwagę kilka najistotniejszych elementów, a są to: roczny ogólny przychód UEFA (z różnych źródeł), roczny przychód z praw transmisyjnych, reklamy oraz kwota jaką rozdysponowano między biorące udział w turnieju drużyny. Dodatkowo skupiłem się na premiach za udział w Lidze Mistrzów, premiach za występy, jak również znajdą się tu i ówdzie porównania kto ile zarobił w poszczególnym sezonie.

Tendencja w Champions League jest jedna – zwyżkowa. Coraz większe pieniądze inwestowane są przez coraz to więcej podmiotów. Wpływy z reklam rosną do sum, jakie ustawiłyby obywateli przeciętnego 30-tysięcznego miasteczka do końca życia. Wystarczy nadmienić, że ogólny przychód w sezonie 2004/05 wyniósł blisko 660 mln euro! W kolejnych latach sukcesywnie rósł, by w latach 2006/07 osiągnąć przedział rzędu 1 miliarda 151 mln euro. Spora część tych kwot przypada w udziale klubom. W sezonie 2004/05 otrzymały one od organizatorów turnieju 485 mln euro. Dwa lata później było to 810 mln euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Proponuję mały relaks :
Trofea : <a href="link
Karatecy: <a href="link
<a href="link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interpunkcja, Smyku, interpunkcja :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

cała przyjemność po mojej stronie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Daję plusa. Świetny artykuł. Właśnie takiego szukałem ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.