Facebook Google+ Twitter

Kto jest lepszym katolikiem? Atak Rydzyka w politykę Sakiewicza

Wśród mnogości i różnorodności mediów prawicowych o zabarwieniu katolickim, wyróżniają się gazety red. Sakiewicza oraz Radio Maryja i Telewizja Trwam, o. Rydzyka. Duchowny toruński nagle dojrzał zagrożenie ze strony tego pierwszego?

Dyrektor Radia Maryja i naczelny "Gazety Polskiej". Obaj są jak bracia bliźniacy lub nawet syjamscy – łączy ich silny narodowy katolicyzm, wspólna idea Polski dla prawdziwych Polaków i patriotów, i głęboko zakorzeniony cel zdobycia władzy w kraju, przez siły "twardej" konserwy katolicko-politycznej. Obaj wspierają się duchowo i ideowo w akcjach na rzecz katolików i Kościoła, a także Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz PiS. Obaj też prowadzą przemyślaną grę przeciwko panującym władzom w kraju, o czym na co dzień w swoich mediach, dają wiele na to przykładów.  / Fot. Rydzyk - Foto: Wikipedia, Autor: Jacek 767

Ale oto rzecz niesłychana, pan uderzył w pana i wyszła degrengolada, czy to tak wypada? Ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk uderzył ostrzem krytyki w "Gazetę Polską". Uderzył w jej ludzi, którzy – jak gromko rzecze - przychodzą, klękają na nabożeństwach, a naprawdę "instrumentalnie traktują wiarę i patriotyzm".

To, że nie ma miłości między mediami o. Tadeusza Rydzyka, a mediami Tomasza Sakiewicza, jest jasne – pisze wyborcza.pl - Kto lepszy katolik. Bo i jedni, i drudzy odwołują się do podobnego segmentu czytelników narodowo-katolickich.

Rzecz także w tym, że zarówno jedni, jak i drudzy - są "medialnym zapleczem PiS". W medialnym imperium o. Rydzyka są: "Nasz Dziennik" i "Radio Maryja" oraz "TV Trwam". Redaktor Tomasz Sakiewicz wydaje: tygodnik "Gazeta Polska", miesięcznik "Nowe Państwo" i kieruje dziennikiem "Gazeta Polska Codziennie". Wkrótce wystartuje nowe jego dziecko medialne - TV Republika. Red. Sakiewicz jest jej ważnym udziałowcem i wiceprezesem firmy.

Konflikt obu panów trawa już ponad dwa tygodnie. Zaczęło się w trzecią rocznicę miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Jednak 10 kwietnia nie widać było i nic nie zapowiadało "otwartej awantury". Jak podaje "Wyborcza", widzowie TV Republika mogli śledzić mszę z archidiecezji warszawskiej, odprawianej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, którą transmitowano z logo TV Trwam. Atak ruszył dwa dni temu w "Naszym Dzienniku".

O. Tadeusz Rydzyk - w rozmowie z gazetą - wrócił do sprawy zlustrowania abpa Stanisława Wielgusa w 2007 roku, przez nieszczęsną "Gazetę Polską". "Zaszczuto człowieka, psychicznie go złamano. Bez względu na to, czy ta współpraca była, czy nie, to są przecież jakieś procedury - prokuratura, sądy" – uderza duchowny.

Wezwał na łamach gazety redaktora Sakiewicza do przyznania się do błędu. Poucza: "Trzeba powiedzieć: Pomyliłem się!" Przypomina: Na kłamstwie nie można niczego zbudować. Wypomina: "Gazeta Polska" atakowała też Radio Maryja, że współpracuje z rosyjskim wywiadem, bo ma nadajniki radiowe za Uralem. Wyjaśnia: To nie były nasze nadajniki, wynajmowaliśmy je na kilka godzin dziennie, w sposób zupełnie legalny. Tłumaczy: Podobnie było i jest z nadajnikami w USA i Kanadzie. Zarzuca: Ponieważ "Gazeta Polska" nigdy nie sprostowała tych informacji, to" - mówi o. Rydzyk - "z dystansem patrzę na pewne redakcje i na pewne media".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

O.Rydzyk slusznie obawia się konkurencji zapowiedzianej TV "Republika",której programy mają być adresowane do tego samego rodzaju odbiorców co TV "Trwam. Oznacza to bowiem uszczuplanie imperium medialnego o. Rydzyka, a co za tym idzie i uszczuplenie i dochodów. Inna sprawa, że swego czasu red Sakiewicz wyrażał się o rozgłośni toruńskiej, mówiąc delikatnie, niezbyt pozytywnie /podobnie zresztą i prezydent./

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież to normalne - wśród ludzi prowadzących razem wojenki w końcu dochodzi do atakowania się nawzajem. A z "najwierniejszymi" prezesa to jak było?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A niechaj się biją wedle starego przysłowia Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hipokryci , walka idzie li tylko o kasę i wpływy . Sprawa abp Wielgusa sięga kilku lat wstecz .Po co to wyciągać ponownie ?
Akta IPN nie kłamią , no może nie zawsze jeśli chodzi o " swojego"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.