Facebook Google+ Twitter

Kto jest ofiarą seksizmu? Grodzka outuje przeciwników

Sejmowy "Przekładaniec". Czy Anna Grodzka stoi po stronie mężczyzn, słabo rozumie kobiety, jest homofobką i ofiarą seksizmu? Środowiska feministyczne nie wątpią, że ofiarami są Nowicka i Pawłowicz.

 / Fot. TVPŚrodowiska feministyczne nie wątpią, że Nowicka i Pawłowicz są ofiarami męskiego szowinizmu i coraz mniej chętnym okiem spoglądają na Anię. Czy Anna Grodzka stoi po stronie mężczyzn, słabo rozumie kobiety i jest homofobką? A może transseksualna posłanka zaptracowała na miano transfobki? Zajęła się kariotypem posłanki Pawłowicz. - Ciekawa jestem, czy Krystyna Pawłowicz badała swoje geny. Warto zauważyć też, że nie ma dzieci. - podejrzewa polityczka. - Bo przy niewrażliwości na androgeny bardzo często osoba z kariotypem XY [męskim; kariotyp to pełny zestaw chromosomów komórki somatycznej organizmu, cecha charakterystyczna dla osobników tego samego gatunku i tej samej płci] rozwija się w kierunku kobiecym, czyli po prostu jest kobietą, ale jej kariotyp jest męski - tłumaczyła.

Teraz ludzie będą podejrzewać, że pani profesor może być w jakimś fragmencie mężczyzną.

Czy Ania Grodzka - będąca zdaniem działacza Ruchu Ludowego, Stanisława Żelichowskiego, dziewczynką z trzyletni stażem - świadomie naraziła koleżankę z sejmu na ataki transfobów? Kto wie. Posłanka walczy o władzę jak mężczyźni. Jej partyjni koledzy szepczą, że nie miała skrupułów, by "wykasować" Nowicką.

Sejmowy misz-masz jak w filmie Andrzeja Wajdy "Przekładaniec". - A ważne sprawy państwa schodzą na plan dalszy - utyskują politycy Solidarnej Polski i PiS.

Prof. Krystynę Pawłowicz skrytykowało 300 naukowców, którzy w geście potępienia jej wypowiedzi o homoseksualistach wystosowali list otwarty. - To działanie polityczne, typowe mieszanie się nauki z polityką - napisali w odpowiedzi, w obronie Pawłowicz inni naukowcy w liczbie 240. Do nich dołączyła Nowicka, która w "plugawieniu" posłanki dostrzega… mizantropię. - "Wolno jej mniej niż np. posłowi Hofmanowi, Górskiemu, Pięcie, którym różne okropne wypowiedzi nie zaszkodziły, szybko dadzą jej po nosie" - tłumaczy prawicową polityk.

Z kolei na nosie słynnej feministki Magdaleny Środy zagrała liberalna dziennikarka, Monika Olejnik. Dziennikarka napisała na swoim blogu: "Magda Środa dostała obietnicę jedynki na liście do PE, więc zamiast pisać o Palikocie polującym na Nowicką, pisze o karmieniu ptactwa".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Według projektu Ustawy o Związkach Partnerskich związek taki mogą zawrzeć jedynie osoby, które mają sprawne narządy płciowe i potrafią się nimi posługiwać co określono w Art. 6: Partnerzy mają równe prawa i obowiązki w związku partnerskim, udzielają sobie wzajemnej pomocy i wsparcia, a także dbają o utrzymanie więzi pożycia. Więzi pożycia to zdolność i dążenie do rozmnażania życia.
http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/Projekty/7-020-132-2012/$file/7-020-132-2012.pdf

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Janka Boskiego: Spróbować czego? Wsadzania narządów płciowych do kawy itp?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stary temat ,przerabiany w mediach 3 tygodnie temu . Marysia dopiero teraz ogarnęła seksizm ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.02.2013 18:13

Do autorki: Marysiu, no jak zwykle bzdury w twoim tekście wymieszane z bredniami. Zaczynasz pisać pod Tezę1 po czym zmieniasz tezę na Tezę2, ale nie kasujesz tego co już napisałaś wcześniej. Wychodzi bełkot. Z tytułu i zajawki dowiedziałem się, że środowiska feministyczne bronią Pawłowicz. Zaciekawiło mnie to, chciałem poznać szczegóły. Niestety, okazało się, że tymi środowiskami feministycznymi jest Wanda Nowicka, która w wypowiedzi dla jednej ze stacji powiedziała to co powiedziała i Olejnik, która krytykuje Środę za brak krytyki Pawłowicz.

Ot, i rzetelny artykuł. Za który pan Marek dał 5.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.02.2013 18:07

@Z.Nawel
A więc z dziką przyjemnością zajmuję się dalej tym "tematem zastępczym".

@M.Czerw
"Liberalizm anarchizuje ład społeczny. Komu zresztą zależy na ładzie, skoro nie ma go między płciami?"

Upraszczając w ten sposób sprawę: Kościół anarchizuje prawo powszechnie przyjęte, tuszując przypadki księży pedofilów. Wydaje się, że Bogu zależy, aby jego wierni nie cierpieli i nie byli krzywdzeni przez kler. Ale czy Kościołowi zależy, by przyznać się do błędu, ukorzyć i przeprosić? Nie: link

@G.Laskowski
"osoby takie wielokrotnie usiłowały wszystkich obywateli uczynić niepełnosprawnym zachwalając miedzy innymi stosunki oralne"

To znaczy, że pan uważa stosunek oralny za:
a) nielegalny
b) nieracjonalny
c) niezdrowy
d) niezgodny z Biblią jak głosi pastor Godson
e) w ogóle nie uprawiam seksu
?
Jest pan jeszcze młodym człowiekiem - warto spróbować. Tylko nie tak, jak bohaterowie "Drogówki", lepiej z żoną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W jakim więc punkcie jest Palikot a w jakim Tusk, by nie ciągnąć dalej .... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Osoby niepełnosprawne są ważnymi sprawami państwowymi... do osób niepełnosprawnych zaliczają się osoby nie posiadające sprawnych narządów płciowych oraz nie potrafiące się nimi posługiwać co Ustawodawca zapisał w Artykule 69 Konstytucji RP (Tekst uchwalony w dniu 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe.): Osobom niepełnosprawnym władze publiczne udzielają, zgodnie z ustawą, pomocy w zabezpieczaniu egzystencji, przysposobieniu do pracy oraz komunikacji społecznej.

Przyglądając się wyczynom osób niepełnosprawnych zajmujących stanowiska państwowe warto zastanowić się nad Ustanowieniem prawa zakazującego zajmować im takie stanowiska między innymi dlatego, że osoby takie wielokrotnie usiłowały wszystkich obywateli uczynić niepełnosprawnym zachwalając miedzy innymi stosunki oralne, analne a wielu krajach pedofilię, zoofilię itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorzu, trafnie to ująłeś. Liberalizm anarchizuje ład społeczny. Komu zresztą zależy na ładzie, skoro nie ma go między płciami?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"A ważne sprawy państwa schodzą na plan dalszy" O to właśnie chodzi, bo dzisiejszy liberalizm jest jak liberum veto nowej szlachty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Temat ważny, ale czy najważniejszy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.