Facebook Google+ Twitter

Kto jest prawdziwym Bogiem papieża Franciszka

Papież Franciszek znowu nas zaskoczył, a prasa rozpisuje się o nieoczekiwanym prezencie papieża dla Żydów. Tak przekazana nam wiadomość od razu zaciekawia i powoduje natychmiastową chęć przyjrzenia się temu prezentowi. Papież uznaje Boga?

Papież Franciszek potrafi tak zaskakiwać, że tym razem zaskoczył nie tylko Żydów, ale i bardzo wielu chrześcijan. Jak można odczytać słowa papieża; "Nie możemy rozumieć judaizmu jako obcej religii: Żydzi służą prawdziwemu Bogu"? Czy tymi słowami papież Franciszek przyznaje, że prawdziwym Bogiem jest tylko Bóg Ojciec? Jeżeli tak, to czy to znaczy, że Bogiem katolików jest tylko Syn Boży? Jeżeli Żydzi służą prawdziwemu Bogu, to Chrystus nie jest tym prawdziwym Bogiem?

Zastanawiam się w co w końcu wierzą katolicy modląc się słowami; "I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego Jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami". Jezus urodził się 2 tysiące lat temu, a więc nie zrodził się przed wszystkimi wiekami. Historia naszej Ziemi to 4,5 miliarda lat a wszechświata ponad 15 miliardów lat, co dowodzi że Jezus to tylko historia ostatnich 2 tysiący lat. To Bóg Ojciec stworzył Wszechświat a potem Ziemię, i dlatego modlimy się słowami; "Wierzę w jednego Boga, Ojca Wszechmogacego, Stworzyciela nieba i ziemi, (...)".

"Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię" (rdz 1,1)", a następnie przekazał Mojżeszowi zbiór podstawowych nakazów moralnych w których wyrażnie zastrzegł "Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną" (Wj 20,3). Jeżeli Bóg Ojciec przekazał Mojzeszowi tak proste zasady to dlaczego katolicy tak łatwo z nich zrezygnowali. Dlaczego udajką, że nie znają przykazań takich jak np. "Nie czyń sobie obrazu rytego, ani żadnego podobieństwa rzeczy tych, które są na niebie wzgórę, i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią", oraz "Nie będziesz się im kłaniał, ani im będziesz służył" (Wj 20, 4-5).

Czy katolicy modląc się do obrazów oraz figurek całej plejady świętych nie popełniają świętokradztwa? Czy Polacy budując największy na świecie pomnik Chrystusa Króla, (figurę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata), znali Dekalog, oraz słowa prawdziwego Boga? W co w końcu wierzą katolicy, i kto według nich jest tym prawdziwym Bogiem?

Papież Franciszek swoją pierwszą adhortację kończy modlitwą do Maryi, "Matki ewangelizacji". Kto jest prawdziwym Bogiem papieża Franciszka?

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.