Facebook Google+ Twitter

Kto kazał zrywać plakaty wyborcze w gminie Sitkówka-Nowiny?

Z redakcją Wiadomości24 skontaktował się mąż kandydatki w wyborach wójta w świętokrzyskiej gminie Sitkówka-Nowiny. Opowiedział jak podczas ciszy wyborczej poznikały wszystkie plakaty kandydatów. Na dowód przysłał film pokazujący jedną z osób, która robiła takie "porządki".

 / Fot. fragment filmu / Fot. Fragment filmuDo zrywanie plakatów miało dojść w sobotę. Mąż kandydatki dowiedział się o tym od znajomych. Złapał kamerę i wybiegł z domu. Udało mu się - jak opowiada - spotkać jedną z osób zrywających ulotki i plakaty. Ponoć robiła to na zlecenie szefa gminnej firmy odpowiedzialnej za porządek i czystość.

Na filmie jego nazwisko pada z ust kobiety, taszczącej worek ze strzępami porywanych plakatów i kilkadziesiąt tekturowych plakatów na bagażniku roweru. O złamaniu prawa powiadomiona została miejscowa policja. Wojewódzka Komeda Policji w Kielcach informuje, że odnotowano 12 przypadków naruszenia ciszy wyborczej. W miejscowości Kowala stało się to przed godziną 19, pewien mężczyzna zrywał plakaty jednego z kandydatów. Sporządzana jest dokumentacja w celu wyjaśnienia szczegółów incydentu. Komentarza w gminnej komendzie policji nie udało się uzyskać. Podobnie - w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego.

CZYTAJ TAKŻE:
Frekwencja z godziny 15: 27,55 proc. Najwyższa na Podkarpaciu
Wybory samorządowe. O ósmej zaczęło się głosowanie
Wrocławianie głosują całymi rodzinami
Lokal wyborczy na terenie kościoła? A czemu nie...
Śląsk. Więcej niepełnosprawnych na listach wyborczych
Od północy z piątku na sobotę trwa cisza wyborcza
Łamią ciszę, zrywają plakaty i wysyłają sms-y
Złamana cisza we Wrocławiu
Czy PO zlekceważyła ordynację wyborczą?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

wyborca
  • wyborca
  • 22.11.2010 21:57

Taka decyzja o zrywaniu plakatów dzień przed wyborami, jest łamaniem prawa, i kpienie z ludzi którzy kilka godzin wcześniej ciężka harowali aby je rozwiesić. Wójt je kazał zerwać bo przez dwie kadencje wszyscy go poznali. Chodziło mu o zrywanie kontr-kandydatki Beaty Barwinek, czyż nie?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Arek
  • Arek
  • 22.11.2010 10:56

Cisza to fikcja jadąc właśnie z tej miejscowości w sobotę za autobusem MPK widziałem nalepioną reklamę Z PiS to co to jest i czy to też jest ścigane dotyczyło prezydenta Kielc.
Widziałem też plakaty tejże kandydatki Panie mężu przybite do drzew. Weź Pan się tym zajmij to jest karane. Zerwanie nawet gdyby to wykroczenie po co tyle krzyku NIE JEST TO naruszenie ciszy ani agitacja. Ludzie opanujcie się. Cisza to wymysł komuny a podobno PiS ten okres neguje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nius zaprezentował Pan K. skomentował pan K. dotyczy miejscowości Kowla ale zbieżność.

a co do ciszy powtarzam jeszcze raz:

Trwa cisza wyborcza, wiele osób nie wie co i o czym pisać aby się nie narazić na kłopoty. Doskonale zdajemy sobie sprawę że cisza wyborcza to fikcja.
Większość z pretendentów i tak ją obejdzie w ten czy inny sposób.
Jako dziennikarz bywam na wielu imprezach i zauważam że podczas ciszy wyborczej gro kandydatów nagle ożywia się i bywa na wszystkich dostępnych wystawach, wernisażach, koncertach nielubianej muzyki, odczytach nieciekawych prelegentów. A szczególności przypominają sobie o kościele i modlitwie choć przez całe poprzednie cztery lata nie odczuwali takiej potrzeby.
Zakładam że dla wielu nominantów przebywanie na każdej mszy w kilku parafiach to nic nowego, to kontynuacja niezabronionej agitacji wyborczej.
pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.