Facebook Google+ Twitter

Kto kupi LOT? Wydłuża się lista chętnych

Rośnie kolejka chętnych do zakupu naszego narodowego przewoźnika. Według "Dziennika Gazety Prawnej" o zakup LOT-u starają się Turkish Airlines, Air France/KLM i Lufthansa. Branżowy portal Pasażer.com wymienia jeszcze Air China.

Jak ustalił dziennik, nadal przejęciem zainteresowana jest niemiecka Lufthansa. / Fot. Mariusz Michalak Prywatyzacja LOT-u znów nabiera tempa. Co kilka miesięcy dowiadujemy się o nowej liczbie chętnych na zakup przewoźnika. Wiosną była mowa o czterech spółkach. Latem pojawiła się informacja, że nikt nie jest zainteresowany zakupem, a następnie podawano informacje o dwóch chętnych.

Obecnie oficjalnie do zainteresowania przejęciem polskiego przewoźnika przyznaje się Turkish Airlines. Nieoficjalna lista wciąż się wydłuża. Magdalena Kobos, rzecznik prasowy Ministerstwa Skarbu Państwa nie potwierdza informacji, aby o zakup ubiegało się tyle spółek. Mówi jedynie o Turkish Airlines i innym tajemniczym inwestorze.

Jak ustaliła "Gazeta Prawna", nadal przejęciem zainteresowana jest niemiecka Lufthansa. W ten sposób chce dopilnować swoich interesów w tej części Europy. Plany może jej pokrzyżować Air France. Zdaniem ekspertów, na zmaganiach pomiędzy Air France/KLM i Lufthansy, zyskaliby pasażerowie, ponieważ prawdopodobnie doszłoby do wojny cenowej pomiędzy przewoźnikami.

Do listy chętnych serwis Pasażer.com dopisuje jeszcze linie Air China. Zdaniem serwisu to właśnie Chińczycy mieliby być faworytami LOT-u.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

CCCC
  • CCCC
  • 14.02.2012 19:17

TO TYLKO KAWAŁ. LOT POZBYŁ SIĘ CAŁEGO MAJĄTKU. ZOSTAŁ ZE SWOJĄ POPIEPRZONĄ ZAŁOGĄ, KTÓRA BIERZE FORSĘ ZA NIC. A NIE DA SIĘ JEJ WYMIENIĆ. JEST ZALEŻNY OD TAKICH URZĘDNICZYCH MACHIN JAK PPL. NA CIASNYM DROGIM LOTNISKU. KTOŚ KTO GO KUPI, KUPI PARANOICZNIE POPIEPRZONY KŁOPOT BEZ SZANS NA PRZETRWANIE , A CO DOPIERO ROZWÓJ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko na sprzedaż....Czy sami nie potrafimy zrobić porządku w LOCIE , zrealizować programu naprawczego, unowocześnić struktury, a przede wszystkim ZARZĄDZANIE ? A może tylko wynająć jakiegoś bystrego zachodniego menedżera, która upora się ze słabymi punktami?
Sprzedaż za marny pieniądz to ŻADNE rozwiązanie. LOT zniknie jak kamfora.
Może czas pokonać urzędniczą niemoc i układy ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawiam się co rząd będzie sprzedawał jak już wszystkiego się pozbędzie? Zaczną wyprzedawać miejskie przedsiębiorstwa komunikacyjne, a potem mosty, drogi i chodniki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polska nie może mieć nawet swojego przewoźnika LOT-u hmm kurcze Polaku ciesz się, że jeszcze masz dom, który jest Twój... bo już chyba nic co polskie nie jest "nasze"....

Komentarz został ukrytyrozwiń
nurssssss
  • nurssssss
  • 07.02.2012 12:29

no chyba nie sprzedacie naszego ukochanego LOT-u

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.