Facebook Google+ Twitter

Kto kupi TVN? Grupa RTL jest zainteresowana

Jak czytamy na portalu Mediarun.pl, według Agencji APA największy operator telewizyjny w Europie - Grupa RTL - jest zainteresowana przejęciem telewizji TVN.

 / Fot. Marek Bachorski-RudnickiJak donosi Agencja APA, powołując się na niemiecką gazetę gospodarczo-finansową Handelsblatt, do transakcji może dojść jeszcze w drugiej połowie września, a w najbliższym czasie ma się rozpocząć kontrola ksiąg w grupie TVN.

Przychody Grupy TVN według Mediarun.pl w II kwartale br. wzrosły o 66 milionów zł rok do roku, co stanowi 10-proc. stopę wzrostu (w II kwartale 2010 roku było to 98 mln zł straty).

Mediarun.pl przypomina, że na sprzedaż wystawiono 56 proc. akcji TVN. Prezes Grupy TVN Markus Tellenbach poinformował niedawno, że "ponad pięć firm jest zainteresowanych kupnem udziałów TVN". Tellenbach zaznaczył wtedy, że są to inwestorzy międzynarodowi, głównie firmy mediowe, jednak nie wykluczył też inwestorów z branży finansowej.

W mediach pojawiają również inne, niepotwierdzone informacje, że przejęciem TVN są zainteresowane między innymi koncerny Vivendi, który jest właścicielem satelitarnej platformy Cyfra+ oraz Time Warner, który ma udziały w europejskiej grupie CME.

Przypomnijmy, że Grupa TVN, która należy do Grupy ITI składa się z kilkunastu podmiotów. Obecnie jest właścicielem dziesięciu kanałów telewizyjnych: TVN, TVN7, TVN24, TVN CNBC Biznes, TVN Meteo, TVN Turbo, TVN Style, Telezakupy Mango, ITVN, NTL. Jest również notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od grudnia 2004 roku, stając się częścią indeksu WIG 20. Oprócz stacji telewizyjnych w skład Grupy TVN wchodzi jeszcze Grupa Onet.pl S.A. W tym składzie znajdują się: Onet.pl, OnetBlog, Sympatia.pl, Onet.tv, OnetLajt, OnetSkype, Zumi, tvn24.pl i Plejada.pl.

Źródło: http://wiadomosci.mediarun.pl/artykul/media-telewizja,grupa_rtl_chce_kupic_tvn_za_miliard_euro,10822,4,1,1.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

aza ufo
  • aza ufo
  • 25.08.2011 15:27

artykuł mówi o wszystkim, tylko nie o tym co najważniejsze: o długach tej firmy. a te sięgają niebios i ciągle rosną !! Najpierw były frazesy o tym, że zainteresowane są FOX NEWS i TIME WARNER. Te ich oczywiście olały. Grozi im bankructwo, desperacko szukają nabywcy !! teraz wyskoczyli z maleńkim RTL, który ma zapłacić im 1 mld euro. Spuścili więc cenę: nie 6.5 mld zł , a 4 mld zł czyli tyle ile wynoszą długi !!
Scenariusz będzie inny: nikt tego badziewia nie kupi, czeka ich bankructwo !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
k.janno
  • k.janno
  • 25.08.2011 13:56

To by była dobra wiadomość, bo RTL to podobno etyczny biznes.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.