Facebook Google+ Twitter

Kto lepiej sobie radzi za kółkiem: kobiety czy mężczyźni?

To był mały krok człowieka, ale wielki krok ludzkości - na drodze światowej motoryzacji. I to był – z faktami nie ma co dyskutować – kobiecy krok!

Replika 1. automobilu Carla Benz'a. / Fot. Museum in Aichi -- Chris 73 12:09, 11 Dec 2004 (UTC)Według Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców w 2009 roku w Polsce prawo jazdy posiadało 6,2 mln kobiet i 10,5 mln mężczyzn, każdego roku przybywa kobiet kierowców. Interesujący jest fakt, że coraz więcej kobiet zdobywa uprawnienia kierowczyń zawodowych. To słowo: "kierowczyni" zdobyło 1. miejsce w konkursie Międzynarodowego festiwalu Twórczości Kobiet No Woman No Art. Jest nas, kierowczyń, naprawdę dużo, a będzie więcej i więcej.

Niestety, musimy prawdzie spojrzeć w oczy - samochód wymyślił facet. W 1885 roku Carl Benz jako pierwszy na świecie - zaprojektował i skonstruował 1. automobil napędzany silnikiem spalinowym z iskrowym zapłonem. Wtedy ten trzykołowy wózek - pojazd, budził uśmieszki, wywoływał żarty, kpiny i uważano, że straszy zwierzęta domowe i że nic nie zastąpi prawdziwego, żywego konia.

Z faktami się nie dyskutuje, ale przypomnijmy panią Berthę Benz, uroczą małżonkę p. Carla. Otóż pani Bertha rozumiała i doceniała potrzebę - jak określilibyśmy to dzisiaj - działań marketingowych, a może nawet PR-owych. Otóż małżonka uważała, że to znakomity wynalazek i wspaniały pojazd, ale wymaga po prostu dobrej reklamy. Męża jednak nie udało się przekonać, ku jej rozpaczy, p. Carl nie widział sensu, aby inwestować w jakąkolwiek reklamę tak powszechnie wyśmianego pojazdu. Samochód nic nie robił, po prostu stał, zapomniany, ale nie przez panią Berthę.

Co zrobiła zdesperowana kobieta? Po prostu pewnego dnia, w tajemnicy przed mężem, zabrała dzieci, dyskretnie wyprowadziła samochód z garażu i pojechała do mamy. Był rok 1888 i wielka odwaga tej kobiety. Zdeterminowana małżonka wynalazcy postanowiła pokazać światu, że jej mąż skonstruował coś niezwykłego, wspaniałego, coś, co się po prostu marnuje. Zabrała dwóch synów i wyruszyła w tę, jak się miało okazać, historyczną podróż.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Za moich czasów 18cm to było tyle <...>, eh!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Radosław
  • Radosław
  • 03.03.2011 14:36

Kobieta nie może być dobrym kierowcą, bo całe życie jej się wmawia że 15cm to tyle <...> ;)
A to trochę dziwne teoria, bo ja nie znam kobiety które same jeżdżą na przeglądy,czy potrafią napompować koło, a usterki techniczne w większości tłumacza wyrazami dźwiękonaśladowczymi :) i w większości te panie które znam na pytanie jaki mają samochód odpowiadają - ładny, czerwony :)
Pozdrawiam,
Radosław
www.meskosc.blogsopot.com

Komentarz został ukrytyrozwiń

Małe sprostowanie, kobiety jeżdżą bezpieczniej nie lepiej. Jeśli ktoś tylko chodzi na czworaka to skutki upadku będą mniejsze od upadku biegającego, statystyki jak powszechnie wiadomo kłamią. Gratuluję samopoczucia, praca w kopalniach czeka na wyzwolone kobiety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Alicja Pionkowska - "... my kobiety jeździmy lepiej - no cóż - wszelkie badania zarówno prowadzone od wielu lat w Polsce jak i w UE i na świecie to potwierdzają - to nie jest mój wymysł. Takie są fakty."

Jedynym faktem, jaki wskazałaś tekstem jest to, iż takie badania były (są?) prowadzone w Polsce i w Unii, choć nie tylko, bo gdzie indziej na świecie też.

A słyszałaś o fakcie potwierdzonym przez Unię, że żaba jest rybą lądową?
A o fakcie przegłosowanym, że zoofilia chorobą jest, ale homoseksualizm już nie jest - słyszałaś?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuję wszystkim za komentarze i wyjaśniam p. Adamowi Malinie, że tytuł nadała Redakcja W24, mój był inny.
Panią Ewę Masny chciałabym zachęcić, zmiana koła nie jest taka trudna i warto się tego nauczyć - mnie kiedyś przydała się ta umiejętność.
Z p. Łukaszem Micem - jak już mu pisałam - z większością uwag nie zgadzam się, ale jest kilka ważnych. Akurat kiedy robiłam prawo jazdy na kursie obowiązkowo były wykłady i zaliczenia z budowy silnika - teraz nie ma, a tak jak pan pisze byłoby to wskazane, aby uczyć także budowy silnika. Co do ubezpieczenia... finansowe karanie za to, że się jest w czymś lepszym... uważa pan, że to w porządku? No i jeszcze jedno, napisałam, że to jest oczywiste, my kobiety jeździmy lepiej - no cóż - wszelkie badania zarówno prowadzone od wielu lat w Polsce jak i w UE i na świecie to potwierdzają - to nie jest mój wymysł. Takie są fakty.
Wszystkich miło pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jakie to ma w praktyce znaczenie kto spowodował wypadek????
Jak pisał Lem: kobiety wymyśliły feminizm dla wygody, żeby miały na kogo zwalać winę za swoje niepowodzenia.
Zgadzam się z Levy: tytuł jest bardzo nieprofesjonalny, ale czego oczekiwać od dziennikarzy z W24??

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 02.03.2011 11:50

...z kółkiem lepiej kobiety z trójkątem mężczyźni.... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Led
  • Led
  • 02.03.2011 07:30

"Niestety, musimy prawdzie spojrzeć w oczy - samochód wymyślił facet. W 1885 roku Carl Benz
jako pierwszy na świecie - zaprojektował i skonstruował 1. automobil napędzany silnikiem spalinowym z iskrowym zapłonem."

Hmmm. Czy Pani Pionkowska Alicja to jedna z wciąż niedowartościowanych i rozżalonych działaczek kółek feministycznych?

No na prawde nam przykro, że Carl Benz niestety miał siusiaka. Na prawdę Pani Alicjo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Antoni Nadzikowski - "Wszystko zależy od predyspozycji, dotyczy to tak samo mężczyzn, jak i kobiet."

Ogólnie masz rację, wszystko zależy od predyspozycji, ale w niektórych zawodach, zajęciach i czynnościach więcej (procentowo) tych predyspozycji posiadają kobiety, a mężczyźni mniej.

Długoletnie obserwacje pozwalają mi na wniosek, że akurat do jazdy za kierownicą faceci predyspozycji mają więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

z tą zmianą koła to bym faktycznie nie przesadzała ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.