Facebook Google+ Twitter

Kto ma kasę, ten rządzi mediami

Gorlickie władze postawiły na promocję i doczekały się. Radio Kraków wyemitowało program na temat finansowania z budżetu miasta, portalu prowadzonego przez osobę skazaną prawomocnym wyrokiem sądu za oszustwa.

zrzut strony / Fot. zdjęcie stronyUstawa Prawo prasowe w artykuł 25.3. mówi: „Redaktorem naczelnym dziennika lub czasopisma nie może być osoba skazana (…) za przestępstwo popełnione z niskich pobudek (…)” Ustawa swoje, życie swoje, a interpretacja przepisów, to jeszcze inny problem– wiem coś na te temat.

Kolejną kadencję bezskutecznie upominam się o to, by Urząd Miasta Gorlice nie współpracował z osobą karaną za przestępstwa pospolite– niestety, bezskutecznie. Jarosław R.- osoba skazana prawomocnym wyrokiem sądu na karę więzienia z zawieszeniem jej wykonania na okres trzech lata - cieszy się większym autorytetem u lokalnej władzy niż jakaś tam radna. Dlaczego tak się dzieje? Najlepiej mówi o tym sam Burmistrz: „W związku z podanymi przez Panią zastrzeżeniami, informuję że podstawową zasadą prowadzonej polityki informacyjnej każdej instytucji jest dotarcie do największej grupy odbiorców (…) Z uwagi na fakt, że portal (…) funkcjonuje legalnie i jest powszechnie odwiedzany przez społeczność naszego miasta, wynika konieczność przekazywania informacji również za jego pośrednictwem.”

Cytowany przedstawiciel lokalnej władzy zapewne wie, co pisze, nie jestem jednak pewna, czy zna przepisy na tyle, by przedkładać walory promocyjne i informacyjne ponad paragrafy i lojalność wobec własnych wyborców.
Grunt zaczął palić się pod nogami Burmistrza i jego świty, kiedy wyszło na jaw, że współpraca z Jarosławem R. przybrała kolor pieniędzy. 2500 tysiąca złotych dotacji na obsługę medialną- jak to wdzięcznie nazwano– dla portalu, którego właściciel jest osobą niewiarygodną, chociażby ze względu na oszustwa, których się dopuścił, to nadużycie zaufania społecznego, nieprawidłowe rozdysponowanie finansów publicznych, a także wyraz lekceważenia dla pokrzywdzonych przez samozwańczego redaktora ludzi.

Rozdzwoniły się w Gorlicach telefony, kiedy w Radiu Kraków pojawiły się pierwsze zapowiedzi dotyczące przekazania przez Urząd Miasta Gorlice publicznych pieniędzy osobie karanej. Radiosłuchaczy spotkał jednak zawód –
materiał nie został wyemitowany, skończyło się na zapowiedziach. Kolejne dni nie przyniosły nowych informacji. Nagłe wyautowanie gorlickiego tematu dało w mieście podstawę plotkom i domysłom. Pod znakiem zapytania postawiło też wiarygodność i niezależność publicznej stacji radiowej. Ta jednak po kilku dniach zaspokoiła ciekawość wcześniej zawiedzionych słuchaczy. Podjęty przez jednego dziennikarza temat, został zrealizowany przez jego radiowego kolegę. Nie dowiemy się na ile wyemitowany w końcu materiał stanowi kontynuacją pierwszych zapowiedzi, a na ile realizuje zamysł twórczy nowego autora, nie mniej sprawa przekazania publicznych pieniędzy osobie karanej ujrzała światło dzienne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kto ma kasę ten rządzi wszystkim

Komentarz został ukrytyrozwiń

W wojsku króluje takie powiedzenie; Masz miękkie serce musisz mieć twardą (siedzenie).
Ja tylko się pytam gdzie wobec tego jest prokuratura? Pytam też dlaczego to ten który walczy z bezprawiem na (to coś) twarde a ten co łamie prawo ma to mieć (w tym siedzeniu).
Ale koniecznie 5 Ci się należy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.