Facebook Google+ Twitter

Kto ma "krew na rękach"?

Ostatnie działania Jarosława Kaczyńskiego i jego partyjnych klakierów, dość jasno precyzują kogo społeczeństwo ma winić za smoleńską katastrofę.

Nie ulega wątpliwości, że chwilowe wyciszenie pana prezesa zaprezentowane bezpośrednio po katastrofie, spowodowane stratą osób bliskich, przyniosło wymierne korzyści w postaci wzrostu poparcia i sympatii dla niego oraz kierowanej przezeń partii. Na fali ogólnonarodowego współczucia wyrósł bowiem znaczny polityczny kapitał, który z borykającego się z sukcesywną utratą elektoratu PiS, uczynił potężną siłę polityczną. Taki sam efekt wywołała zmiana wizerunku Jarosława Kaczyńskiego, jego stonowane wypowiedzi, zapowiedź odejścia od polityki rozliczeń i zaniechania tworzenia podziałów na MY i ONI.

O skuteczności tych zabiegów mogliśmy się przekonać obserwując rosnące, przedwyborcze
słupki sondażowe i nawet umizgi do lidera SLD Grzegorza Napieralskiego, przemianowanie postkomunistów na lewicowców, nazwanie Gierka patriotą, Rosjan - przyjaciółmi, zdało się nie zakłócać stałego wzrostu poparcia dla kandydatury Jarosława Kaczyńskiego. Wynik wyborów drastycznie zmienił zarówno wizerunek pana prezesa, jak i obrany kierunek jego polityki, która miast skupiać się na sprawach istotnych dla gospodarki i wzrostu znaczenia politycznego państwa, stała się ponownie walką polityczną z przeciwnikami partyjnej ideologii.

Przy czym Kaczyński, haniebnie wykorzystując osobistą i innych ofiar tragedię, do zawłaszczania polityki na własny użytek popełnił tragiczny błąd, który moim zdaniem wkrótce pozbawi go przywództwa we własnej partii. Przegrane wybory wyzwoliły w nim bowiem najgorsze instynkty. Usunął ze sceny politycznej panią Kluzik-Rostkowską, która tak znacząco przyczyniła się do wzrostu jego poparcia, zastępując ją partyjnymi „bulterierami” (Brudziński,
Macierewicz), którzy jednoznacznie wskazują „politycznie odpowiedzialnych” za „zbrodnię” dokonaną na prezydencie, którzy walką na krzyże i nagrobkowe fotki na fotelach posłów odwracają uwagę obserwatorów, od rzeczy naprawdę istotnych i ważnych - konieczności przeprowadzania reform i ratowania budżetu państwa.

Martyrologia uprawiana przez polityków PiS z całą pewnością przyniesie odwrotny do zamierzonego skutek. Społeczeństwo wcześniej, czy później zrozumie, że odpowiedzialność
za katastrofę spoczywa nie na tych, którym lider PiS przypisuje winy, oskarża o bezczynność, celowe ukrywanie faktów i niechęć do poznania prawdy, a na tych którzy w niej zginęli. Przyczyn tej tragedii bowiem, należy szukać w błędach organizacyjnych (brak czasu i przygotowania innego lotniska), przede wszystkim zaś w kabinie pilotów, konkretnie wśród tych, co stali za ich plecami, a którzy mieli wpływ na podejmowane przez nich decyzje. Tylko panu prezesowi taka prawda nie pasuje, bo pośrednio uderza w jego brata, całkowicie obdzierając go z mitologicznej otoczki męczennika. Kiedy zaś pryśnie mit męczeństwa prezydenckiej pary i upadną wszystkie teorie spiskowe, ze sceny politycznej zejdzie osamotniony i pozbawiony przywództwa szanowny pan prezes.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (55):

Sortuj komentarze:

Mocno spóźniona, nie powtarzam się już po poprzednikach.
Henryku *5 :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po drugiej stronie też takich nie brakuje. Z tą różnicą, że Palikot babrze się "świeżym gównem".

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.07.2010 11:17

Do takich miedzy innymi należy Macierewicz, Kurski, Brudziński, Ziobro itd...............

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielu polityków zagrożonych oderwaniem od koryta, potrafi wywlec i gołymi rękami rozdrapać nawet "zaschnięte gówno", byle narobić smrodu i przypomnieć wyborcom o swym istnieniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do czasu kolejnych wyborów jeszcze nie jeden raz usłyszymy o tym że za winy i zaniedbania poprzednich ekip odpowiedzialna jest obecna.
Myślę że notowania pana Macierewicza są tak niskie że szkoda sobie nim zaprzątać głowę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Macierewicz zmanipulował nawet raport Klicha. Tam była bowiem mowa o braku możliwości zapewnienia przelotów o wymaganym standardzie i bezpieczeństwie realizacji zleceń. Innymi słowy Klich mówił o konieczności uzupełnienia i wymiany sprzętu na nowszy. Bezpieczeństwo realizacji zleceń zaś należy rozumieć, jako brak możliwości zapewnienia dostatecznej liczby osób ochrony. Do Jaka nie wpakują 20 BORowików.
To dość logiczne - dla kogoś, komu komórki mózgowe nie "zmacierewiały".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż jeśli ktoś czerpie satysfakcję z płytkich argumenty, powołując się przy tym na "znamienity autorytet" jakim jest bez wątpienia Kuba Wojewódzki.
To może to jedynie świadczyć o procesie "palikotyzacji " komórek mózgowych .

O jakim raporcie Klicha pan wspomina.W końcu za jego urzędowaniu w okresie od 2007 r wydarzyło się tak wiele katastrof lotniczych ,że mał czas napisać ,że winę ponosi przestarzały sprzęt.

Ale jak to się ma do aktualności, jak donosi GW "Klich do tablicy" http://wyborcza.pl/1,75248,8180768,Macierewicz__Klich_do_tablicy.html do wywodu Pana Henryka nie potrafię zrozumieć.
A Klich wiedział, ale nie powiedział.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W kwestii poprawy bezpieczeństwa, budżetu, systemu prawnego i wielu innych aspektów życia publicznego, konieczna jest wola i działanie. Panie Kamiński, proszę mi powiedzieć, w jaki sposób działać mają kolejne już rządy, skoro dla polityków ważniejsze jest własne koryto, wybujałe ego, wskrzeszanie mitów, wieszanie ubeków, czy bronienie paru desek zbitych w krzyż? Teraz zaś tworzenie coraz to nowych teorii spiskowych, uprawianie martyrologicznego "onanizmu" - jak wyraził się był Kuba Wojewódzki, czy też obracanie, jak "kota ogonem" raportu ministra Klicha w sprawie konieczności wymiany floty powietrznej spec pułku.
Dla zobrazowania tematu - proszę spróbować nawlec igłę, przy dźwiękach perkusji!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze jeden link dla tych co lukać nie boją.

Pełnomocnik rodziny ofiar katastrofy wypowiada się o trudnościach w uzyskaniu Akt Niejawnych.
I o czym tu mówić skoro zainteresowani poszkodowani mają trudności z zdobyciu materiałów prokuratury.
Adres: http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=22348
To jednak nie przeszkadza specjaliście od odszkodowań komunikacyjnych ferować wyroki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak Palikot widzi krew ...link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.