Facebook Google+ Twitter

Kto mordował w Katyniu? Film ma rozmyć prawdę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-10 18:22

Opozycyjna Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej od 3 tygodni prezentuje na swojej stronie internetowej film podający w wątpliwość fakt, że polscy oficerowie w Katyniu zostali rozstrzelani przez NKWD. Ponad półgodzinny film zatytułowany " Polski krzyż Rosji" zrealizowało bliżej nieznane studio o nazwie "Ruś".

Autorzy filmu próbują dowieść, że istnieją dwie wersje śmierci polskich jeńcow wojennych. Jedna, rzekomo polsko-niemiecka, próbuje udowodnić, że winne mordu są władze radzieckie.

Druga wersja - radziecka - zakłada, że w Katyniu są pochowani Polacy zamordowani przez hitlerowców. Ogólny wydźwięk filmu ma przekonać widzów, że kwestia mordu na polskich oficerach nie jest do końca wyjaśniona.

Jednym z głównych narratorów jest komunistyczny deputowany Wiktor Iljuchin, który z odczuwalnym żalem mówi, że za Katyń przeprosili już Polaków prezydenci Borys Jelcyn i Władimir Putin.

Wiktor Iljuchin,występując w ubiegłym miesiącu na forum Dumy, apelował o utworzenie komisji, która zajmie się kwestią katyńską i jednocześnie sprawą rzekomego zniknięcia 120 tysięcy żołnierzy Armii Czerwonej, którzy w 1920 roku w trakcie wojny z bolszewikami trafili do polskiej niewoli.

W opinii komentatorow komunistę Iljuchina oraz jemu podobnych polityków i historyków będzie można jeszcze usłyszeć wraz ze zbliżaniem się 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. W ubiegłym roku, przed 70. rocznicą napaści Związku Radzieckiego na Polskę, swoimi wypowiedziami na temat Paktu

Ribentrop-Mołotow wsławił się emerytowany generał Lew Sockow ze Służby Wywiadu Zagranicznego. W obu przypadkach w kwestie polsko-rosyjskich relacji historycznych zaangażował się premier Władimir Putin, co najwyraźniej wywołuje niezadowolenie jego przeciwników i niektórych sił w samej Rosji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.