Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16935 miejsce

Kto może spełnić marzenie Pawlaka? Tylko Kaczyński?

Carl Sandburg, szwedzko-amerykański poeta i historyk, autor biografii Abrahama Lincolna zauważył, że "nic się nie zdarza, jeśli nie jest wpierw marzeniem". Szef PSL, Waldemar Pawlak jest podobnego zdania. O czym, więc marzy? I co się musi zdarzyć?

 / Fot. PAP/Jacek TurczykWaldemar Pawlak miał szczęście być dwukrotnie premierem. Teraz marzy o trzykrotnym szczęściu. Być premierem choćby rządu z PiS to obecnie - jak pisze środowy "Fakt" - marzenie Waldemara Pawlaka. Czerpie wzorce z ludowych przodków. Chce być jak Wincenty Witos i zostać trzeci raz premierem. Zwierzył się o tym ponoć prezesowi PiS. Takie też rozwiązanie miał zasugerować Jarosławowi Kaczyńskiemu, w czasie ostatniego spotkania dwóch zatroskanych Polską, polityków.

"To marzenie Waldka, który już dwa razy dostał misję tworzenia rządu" - przyznaje bliski współpracownik wicepremiera Pawlaka. Jest tak - jak to ktoś filozoficznie ujął - "skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, żeby pójść naprzód". Zdaniem współpracownika wicepremiera, gdyby doszło do zawirowań w koalicji z Platformą - to nasz szef jest najlepszym kandydatem na to stanowisko - czytamy w serwisie RMF24. W tym przypadku - ani Gliński, ani Kaczyński, ani Cymański, ani Palikot w grę nie wchodzą.

Waldemar Pawlak ma już dość "być tym gorszym w koalicji" - być tylko dlatego, że decyduje siła arytmetyki - mówi tajemniczy rozmówca PSL z tabloidem "Fakt".

Podobnie polityk PiS, z którym dziennik rozmawiał, przyznaje, że szef PSL "zwietrzył szansę na realizację swojego marzenia". Donald Tusk "boi się, że są jeszcze jakieś taśmy na PO, a Pawlak na pewno nie będzie chciał iść na dno z koalicjantem" - mówi anonimowo rozmówca. Powstaje pytanie, czy prezes PiS gotowy jest oddać tekę premiera, Pawlakowi? Owszem, jest gotowy. "Bo to niewielka cena za odsunięcie od władzy Tuska" - mówi członek władz PiS.

Według niego scenariusz byłby wtedy taki: opozycja składa wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla Tuska, z nazwiskiem Waldemara Pawlaka, jako premiera i razem z PSL odsuwa Platformę od władzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pan prezes da szczęście swojemu ludowi/tj "prawdziwym Polakom"/, a ojciec Rydzyk będzie im błogosławił/.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.