Facebook Google+ Twitter

Kto najwięcej zarabia na polskiej prywatyzacji?

Celem napisania tego artykułu jest pokazanie mechanizmu podporządkowania państwa interesom globalnego kapitału. Czy to przypadek, że o losie polskiej prywatyzacji decydują bankierzy inwestycyjni? Warto odpowiedzieć sobie na to pytanie!

Sonda

Kto najwięcej zarabia na polskiej prywatyzacji?

Można się często zastanawiać nad tym, dlaczego w Polsce dokonuje się prywatyzacji strategicznych spółek Skarbu Państwa. Ze strony Ministerstwa Skarbu Państwa istnieje wyraźnie dążenie do pozbycia się udziałów w najbardziej dochodowych państwowych spółkach. Czy jest to przypadek czy też zaplanowane działanie?

A oto kilka faktów. Według pomysłów ministra Grada, KGHM - jedna z najbardziej dochodowych spółek Skarbu Państwa, miała zostać całkowicie sprzedana na giełdzie. Nie stało się tak tylko dlatego, że ten idiotyczny pomysł wysprzedaży sreber polskiej gospodarki, spotkał się z zdecydowanym sprzeciwem ze strony związków zawodowych, koalicjanta oraz części opozycji.

Dosyć podobny los miał czekać pracowników JSW. Również i ta spółka miała trafić w łapy inwestorów instytucjonalnych - czyli głównie największych amerykańskich banków inwestycyjnych z "Wall Street" oraz "Londyńskiego City". Również i ten pomysł nie doszedł do skutku z powodu sprseciwu związków zawodowych oraz obecnego ministra gospodarki.

Powstaje więc pytanie - dlaczego minister skarbu państwa, odpowiedzialny za nasz wspólny majątek narodowy, pozbywa się tego majątku? Kiedy zrozumiemy kto jest głównym doradcą prywatyzacyjnym ministra Skarbu Państwa - odpowiedź staje się oczywista!

Tak jak zupełnie nieprzypadkowo, Leszek Balcerowicz, bankier inwestycyjny i były członek zarządu potężnego banku inwestycyjnego J.P Morgan z Wall Street, był reformatorem polskiej gospodarki, tak obecnie - Krzysztof Walenczak, również bankier inwestycyjny z "Lehman Brothers"- jest głównym doradcą prywatyzacyjnym ministra Skarbu Państwa.
www.msp.gov.pl

Myślę, że rzeczą niedopuszczalną jest to, aby bankier inwestycyjny miał decydujący wpływ na losy polskiej prywatyzacji! Celem działania każdego banku inwestycyjnego nie jest przecież ochrona interesu publicznego, lecz wyłącznie realizowanie interesu własnego korporacji.

Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości co do tego czyje interesy będzie realizował Skarb Państwa pod "wodzą" inwestycyjnego bankiera- to tutaj może znaleźć odpowiedź na to pytanie!
www.vivapoland.com

Prywatyzacja najbardziej dochodowych firm państwowych leży w żywotnym interesie banków inwestycyjnych. Dlatego też te globalne korporacje, kładą największy nacisk na prywatyzowanie majątku narodowego - najwięcej na tym „interesie” zarabiając. Jak widać globalne korporacje potrafią skutecznie wykorzystywać państwo do realizacji swoich własnych partykularnych interesów. Czy jednak temu ma służyć państwo? Z całkowitą pewnością, bankier inwestycyjny nadaje się na lobbysty korporacyjnego a nie na państwowego doradcy prywatyzacyjnego!

Warto o tych ważnych sprawach pamiętać!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Przepraszam za błąd. Powinno być: Wyniki takich działań...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trafne spostrzeżenia. Wyniki tach działań opisuje
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak też wiadomo dlaczego Lewandowski piastuje lukratywne stanowisko w Unii. A Balcerowicz płakał gdy mu z OFE uciekały pieniądze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.