Facebook Google+ Twitter

Kto nic nie robi, tego nie krytykują...

Gorzki weekend przeżyłem. Atakowani byliśmy ze wszystkich stron. A to jeden z blogerów, który zwyciężył w jednej z kategorii zarzuca nam, że manipulowaliśmy wynikami, że błąd w regulaminie, że kto inny powinien wygrać. To znów jeden z dziennikarzy obywatelskich pisze o „układzie” w Kapitule i w redakcji Wiadomości24.pl. Bo nie wygrał jego faworyt!

To Polska właśnie. Miało być fajnie. Mieliśmy przez konkurs propagować ideę dziennikarstwa obywatelskiego, reklamować wpływ blogerów na rzeczywistość. Wyszło? Jak zwykle. I nie problem w tym, czy przyznajemy się do uchybień w regulaminie – co szczegółowo opisuje kilku blogerów - ale w złej woli, podejrzliwości, którą kochamy jako naród uzewnętrzniać.

Zrobiliśmy wszystko, by nagrodzić naprawdę najlepszych blogerów. Mogliśmy zrobić tak, jak największy polski portal zrobił z blogami: wybrać dziennikarza obywatelskiego tylko z grona autorów Wiadomości24.pl. My jednak nie chcemy tworzyć elity, zamykać się na innych autorów. Jesteśmy nowym, młodym podmiotem w internecie i nie stać nas, by dawać nagrody wszystkim, którzy znaleźli się w finale, ani tym bardziej wszystkim, którzy wystartowali. To przecież konkurs, muszą być zwycięzcy i przegrani, inaczej to nie ma sensu. Przepraszamy, choć nie do końca wiemy za co. Że ktoś musiał wygrać?

Chciałbym osobiście nagrodzić każdego, ale nie da się. Na pewno da się pracować przy otwartej przyłbicy i godnie znosić wszelką krytykę, co też czynimy. Niedowiarkom, że całość odbyła się uczciwie napiszę tylko, że atakowani byliśmy i jesteśmy ze wszystkich stron i z lewej, i z prawej, i z grona autorów Wiadomości24.pl, jak i nie związanych z naszą gazetą internetową.

Skoro tak, to może było uczciwie? Może żadna z osób biorących udział w obu konkursach (blogerzy i dziennikarze obywatelscy) nie może nam nic zarzucić? No bo kto jest w tym układzie? Wszyscy?
Wydawało mi się, że sieć nie jest przesiąknięta polskimi przywarami. Tylko mi się wydawało. Dostałem obuchem w głowę. Są nagrody i zaszczyty. Są i emocje. Zrozumiałe, ale okazało się, że internauci jak reszta społeczeństwa są pełni dobrych i złych cech. Niestety, te drugie dominują. Gazeta internetowa Wiadomości24.pl miała pomóc uzewnętrzniać te dobre cechy i - chwilami - wydaje mi się, że to się udaje.

Zmartwię wszystkich krytyków naszego konkursu.
Zorganizujemy go w przyszłym roku, będzie promował blogerów z całej polskiej sieci i dziennikarzy obywatelskich. Bo Media to Wy! - obojętnie jacy jesteście...


PS w redakcji w której kiedyś pracowałem, mówiło się: Dopóki krytykują nas równie silnie z lewej i prawej strony sceny politycznej to znaczy, że jesteśmy całkowicie obiektywni, uczciwi!
Taka mała analogia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Jestem tu krótko ale strasznie mi się tu podoba. Gazeta Wiadomości 24 jest rewelacyjna. Głosami tych "krytykantów" ( nie krytyków ) przejmować się nie należy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krótko i na temat: Wszystko co nowe i dobre będzie krytykowane przez to co stare i mierne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pawle, konkurs był świetny i tyle. Nie ma sensu przejmować się krytyką. Trzeba robić swoje. Osobiście uważam link za swietny portal. Idea dziennikarstwa obywatelskiego którą szerzymy wspólnie jest czymś czego Polsce trzeba. Wy, jako profesjonaliści, wspierający nas amatorów dajecie ogromny wkład w to naprawdę słuszne przedsięwzięcie. Smutno się czyta takie jak Twój artykuły, nie poddawaj się tylko walcz :-) Idea jest słuszna. Warto przejmować się kilkoma marudami, którzy chcieli wygrać i nie mogą pogodzić się z porażka? NIE WARTO! Pamiętaj o tym i nie smęć tylko uśmiechnij się i do przodu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mi się konkurs podobał. Pawle - tak jak mówiła Agata - krytyka jest zawsze. Już to gdzieś pisałem, ale jak Małysz wygrał ostatnio konkurs w sobotę, to zaraz słyszałem - "No kurczę, jeszcze pół metra i byłby rekord skoczni. Tylko nasz. A tak to.... No, mógł Adaś skoczyć trochę dalej". Czyż ręce nie opadają? Podobnie i w mojej miejscowości - jest grupa ludzi, która coś robi dla Aleksandrowic, są też tacy, którzy ciągle narzekają, a sami mało się aktywizują. Ale pewnie, nie działo się nic przez 12 lat, to teraz, jak się coś dzieje, to lepiej jest marudzić... Róbmy swoje, nie przejmujmy się niczym :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ok, były błędy i wpadki. Za rok konkurs będzie na pewno lepiej przygotowany.
Jeśli chodzi o werdykt kapituły to mi tez się nie podoba. Jednak każdy z nas ma trochę inną wizję dziennikarstwa obywatelskiego. Kapituła ma swoja, ja swoją, każdy z użytkowników inną. Są dwie drogi: albo tupiemy nóżką i się obrażamy, albo otrząsamy się i jedziemy dalej. Nie zawsze się wygrywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mi się wszystko podobało! Fakt jest taki że nie ze wszystkimi wynikami się zgadzam ale co to ma za znaczenie? Przecież moje subiektywne odczucia wcale nie muszą być odzwierciedleniem obiektywnej rzeczywistości.
Dziękujemy za konkurs! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pawle!
Smutno mi się zrobilo czytając Twój tekst.
Mam nadzieję, że nie żalujesz, że konkurs mial miejsce. Bylo fajnie, naprawdę :-) Krytyka będzie zawsze. Tam gdzie są czyny, tam jest i krytyka. Tak samo jest z blędami, które zawsze się zdarzają. Bez nich nie wiedzielbyśmy, co poprawić w przyszlości.

Wszyscy tu robimy kawalek dobrej roboty w sieci i to jest najważniejsze! :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.