Facebook Google+ Twitter

Kto nie z Mieciem, tego zmieciem...

Premier podzielił Polaków na dobrych i złych. Na mających rację i racji nie mających. Sam zajął miejsce lidera Objawionych Prawdami Obowiązującymi.

Wiedza naszego premiera na temat zasad, rządzących demokracją jest dogłębna. Tak dogłębna, że sięga dna, a czasami nawet głębiej. Swoistego rodzaju system sprawiedliwości i oryginalną teorię demokracji stworzył Henryk Sienkiewicz. Celnie opisał ją Kali. Tej to właśnie teorii hołduje Jarosław Kaczyński.


Część dziennikarzy, cała opozycja a także dwie trzecie koalicji nie pozostawiło na osławionym (dostrzegacie Państwo niuans pomiędzy osławiony a sławny?) raporcie Macierewicza suchej nitki. Nic w tym dziwnego bo bardziej zdumiewającego dzieła literackiego nie zna przebogata Historia Ludzkiej Głupoty (nie zamierzam poddawać analizie tego „dzieła”, bo sam fakt przeczytania w całości – a zrobiłem to! – jest wystarczającą karą za grzechy przeszłe i przyszłe).


Demokracja daje prawo do posiadania własnego zdania. Ba! Daje prawo do wypowiadania owego zdania. Demokracja, która daje takie prawo nie jest jednak demokracją!!! W prawdziwej demokracji obowiązuje zasada następująca: wszystko co powie Jarosław Kaczyński jest cacy. Próba niezgody z poglądami naszego guru zasługuje na potępienie i karę.


Wybitny nasz mąż stanu dokonuje oceny tego co dobre i Polsce potrzebne. Dalekowzrocznej analizie poddaje wszystkie zjawiska społeczne i polityczne. Wyciąga wnioski i tworzy jedynie słuszne teorie. „Geniusz Karpat” przy Geniuszu Mazowieckich Równin to zaledwie neptek.


"Ten atak na raport, mówienie, że nic się nie zdarzyło, pokazuje, że znaczna część polskiej klasy politycznej i dziennikarzy żyje ciągle standardami państwa niedemokratycznego, co najwyżej częściowo demokratycznego" (...) "Te standardy, które działają w demokracji, tu jeszcze nie funkcjonują i to nie funkcjonują w ludzkich głowach. To jest bardzo niepokojące, to pokazuje, że tu są potrzebne jeszcze duże zmiany" – powiedział wczoraj szef rządu.


No i jak tu nie zgodzić się z premierem! Jako pierwszy ruszę stawiać pręgierze dla myślących inaczej.
Kogo w pręgierz zakujemy jako pierwszego, a raczej jako pierwszych? Też pytanie!!!


"W normalnym, demokratycznym kraju byłby to super-skandal i żaden polityk bez zagrożenia kompletną kompromitacją nie mógłby mówić tego, co mówi dziś opozycja i żaden dziennikarz bez zagrożenia kompromitacją i wyeliminowaniem (!!!) nie mógłby mówić tego, co dziś w Polsce mówią dziennikarze. "Reakcja (mediów - PAP) powinna być zupełnie inna. Niestety bardzo poważna część pracowników mediów reaguje - jak sądzę - ze względu na swoich dysponentów właśnie w ten sposób". "Nie mamy zamiaru udawać, że jest to sytuacja prawidłowa. Rolą prasy jest kontrola. (...) Natomiast dzisiaj (...) trwa zaciekła obrona WSI i całego tego układu, który ją chronił. Mamy do czynienia z sytuacją, w której znaczna część mediów wchodzi w inną rolę niż ta, która powinna być przez media spełniona w warunkach demokratycznych".


Szczególne miejsce w grupie antydemokratów zajmuje Paweł Wroński i cała redakcja Gazety Wyborczej. "Chciałbym pana poprosić, żeby pan nie przekraczał roli w której pan jest, bo pan w tej chwili tę rolę bardzo wyraźnie przekroczył. Pan tu nie jest po to, aby udzielać mi rad i porad, co do tego, co ja mam robić (...) Nie przyjmuję tego i ze względów indywidualnych, i ze względu na organ prasowy, którego pan jest reprezentantem, którego sobie nie cenię" - odpowiedział J. Kaczyński.


Premier podzielił już Polaków na dobrych i złych. Na mających rację i racji nie mających. Sam zajął miejsce lidera Objawionych Prawdami Obowiązującymi.


Muszę się zatem pogodzić z faktem, że nie mam racji w żadnej kwestii, jeżeli różnię się poglądami od Geniusza Mazowieckich Równin. Bolesna to konstatacja, choć zgodna z moimi poglądami na demokrację. Od dawna uważam, że demokracja to najprostsza droga do anarchii. Jarosław Kaczyński podziela tę samą wiarę. Zatem wciela w życie specyficzną demokrację Jarosława „Kali” Kaczyńskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kolejna jak nabardziej słusza analiza polityczna

Komentarz został ukrytyrozwiń

Towarzysz red. Wroński zasłużył na zruganie. Nieprzypadkowe nazwisko

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.