Facebook Google+ Twitter

Kto niszczy układ oparty na pedałach?

Pedał, układ, salon, inteligencja, kaczki, system, raport, weryfikacja – wszystkie wyrazy zdają się nacechowane emocjonalnie, nieprawdaż? Tymczasem nie możemy zapominać, że są to zwykłe słowa! Oto prawdziwa historia... z elementami fikcji.

Ostatnio przekonałem się na własnej skórze, że bez pedałów nie ma układu napędowego. Zostawiłem rower przypięty pod sklepem i poszedłem na zakupy. Kiedy wyszedłem, rower leżał przewrócony na ziemi, choć wciąż przypięty do słupa. Ku memu zdumieniu, brakowało jednego pedała! Ktoś go wykręcił i sobie wziął! Zdałem sobie sprawę, po raz pierwszy tak dobitnie, że brak choćby jednego pedała uniemożliwia całkowicie użytkowanie jednośladu!

Moja wrodzona inteligencja na pewien czas się poddała, bo nie mogłem po prostu zrozumieć, jaki ktoś mógł mieć interes w kradzieży jednego pedała? Gdyby jeszcze zabrał dwa... Musiałem udać się do salonu rowerowego. Tam powiedziano mi, że to nie pierwszy przypadek tego typu kradzieży. Wygląda na to, że ktoś się specjalizuje w kradzieży pedałów!

Tu się pojawia naturalne pytanie o granice tolerancji dla takich przypadków. Czy nie powinniśmy powołać specjalnych służb, pilnujących bezpieczeństwa naszych rowerów na ulicach? Czy tylko samochody mają być uprzywilejowane? Czy nie czas pomyśleć o strzeżonych parkingach z systemem dyskryminacji ich użytkowników, opartym na przykład na kartach magnetycznych wydawanych przez Urząd Miasta czy Gminy?

Dziennikarze na co dzień produkują kaczki dziennikarskie, zamiast zająć się poważnymi problemami, jak choćby opisany powyżej. Może czas na weryfikację środowiska dziennikarskiego, zakończoną sporządzeniem raportu? Raport byłby dostępny w internecie, a obywatel chcący zgłosić konkretny problem do prasy mógłby dzięki takiemu dokumentowi trafić od razu do właściwej osoby, żeby poddać pomysł na artykuł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

plus :) uśmiechnęłam się

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pierwsza połowa lepsza - druga nieco bardziej na siłę. Poza tym słowa występują nierównomiernie: najpierw pedały, pedały i pedały, i trochę układu, a potem nagle całą reszta. Możnaby doszlifować, ale już teraz plus się należy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście plus. Zawłaszczanie słownika to jest jakieś okropne zjawisko współczesnej polityki i nie tylko. Jak będę miał natchnienie to sklecę swój tekst z wypaczonych słów. A może nawet wymyślę V RP?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie czuję się zbulwersowany, może za mło razy napisałeś "układ" i "współpracownik"? ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To niestety przypadłość naszych czasów Adamie, że ze słów delikatnych tworzymy wulgaryzmy lub słowa nacechowane negatywnie. Żal serce ściska, ale jak to ktoś ładnie powiedział "Humor i Satyra potężniejsze są od miecza".
Dlatego zawsze z radością czytam teksty takie, jak Twój, które dowcipnie zwracają uwagę na absurdy naszej rzeczywistości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O, to cenny plus. Dzięki, Szymonie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny, prześmiewczy artykuł. Plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

+
Spokojnie poproś ministra Ziobro żeby zajął się tą sprawą ;) Niech wkroczą nawet w to służby specjalne żeby odkryć że tego pedała ukradł Ci Żyd, mason i na dodatek ateista! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczka to emocjonalne slowo? Wolne zarty.. Dla mnie to w pierwszym rzedzie (lub po kaczemu "zedzie") kulinaria.. No i troche z ornitologii..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.