Facebook Google+ Twitter

Kto ociera się o zdradę?

Rzecznik rządu Paweł Graś stwierdził w Radio Zet, a widziałem i słyszałem to również w telewizorze, że kierowanie prośby, wniosku czy skargi o pomoc do obcego kraju, obchodząc legalne instytucje państwa polskiego ociera się o zdradę.

Prawdopodobnie miał na myśli zdradę stanu. Też tak twierdzę. I twierdziłem to już kilka lat temu, gdy profesor Gieremek oraz liczne grono tzw. ekologów skarżyło się na własne Państwo (pomijając jego legalne organy lub nie czekając na ich rozstrzygnięcia) przy okazji budowy obwodnicy Augustowa.

Działalność Anny Fotygi i Antoniego Macierawicza nie naraziła jeszcze państwa na szkody. I pewnie nie narazi.

W zdarzeniu sprzed 3 lat, strata dla kraju wyniosła kilkaset milionów złotych. Strata dla mieszkańców Augustowa jest trudna do oszacowania. Niejednokrotnie chodzi o życie. O ludzkie życie.
Walka polityczna, która prowadzi do ruiny kraj, to coś więcej niż słowne przepychanki. W naszym kraju na słownych przepychankach już od dawna się nie kończy. Jestem przerażony, że pseudoelity nie cofają się przed niczym, by pognębić politycznego przeciwnika.
Jednak ogromne marnotrawstwo materialne do jakiego doszło w przypadku Rospudy, powinno uświadomić wszystkim do czego zdolne są nasze elity. Czy Pan Paweł Graś pamięta? Kiedyś najłagodniejszym wyrokiem za zdradę była banicja.

Źródła:
To skandal ocierajcy się o zdradę
Politycy oburzeni pomysłem PiS
Metro, 15 listopad 2010, str. 5


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Tadeuszu, popatrz na całą sytuację trochę z boku. Jaka jest tego przyczyna? Ja upatruję ją w ciągłym niszczeniu autorytetu Państwa przez rządzących, przez ich krótkowzroczne gierki we własnym interesie a nigdy w interesie Państwa i społeczeństwa. Czy wyobrażasz sobie by Gieremek, Wajrak, Wajda, Macierewicz czy Fotyga jeździli przed wojną do obcych państw ze skargami na własne Państwo? To są właśnie te nasze elity. Naprawdę, lepiej byśmy w końcu sobie uświadomili własne sieroctwo i przestali się łudzić takimi elitami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie to już wszystko - co się w Polsce wydarzy - nie zdziwi. Jak Macierewicz z Fotygą pojechali do senatora amerykańskiego w sprawie wsparcia dla utworzenia międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn "Katastrofy Smoleńskiej" - to wielu woła o pomstę do nieba, za tak niecny czyn, przyrównując go do zdrady stanu. Jak mogli udać się do obcego państwa z prośbą o pomoc z pominięciem, wybranych demokratycznie - polskich władz.
To niby nasza Sąsiadka Rosja - której demokratycznie wybrana władza Polski oddała całe śledztwo - jest państwem swoim, nie obcym -? Czy dobrze rozumuję? Gdyby nie - to mnie wyprowadźcie z manowców na "drogę prostolinijną". Przecież samolot z polskimi ludźmi rozwalił się na obcej -rosyjskiej - ziemi. (Smoleńsk nie leży na terenie Polski, lecz na terenie Rosji, a według mnie Rosja jest dla Polski państwem obcym; chyba że wydarzyło się coś o czym nie wiem) Czy nie wskazane było, od samego początku aby śledztwo w sprawie ustalenia przyczyn wypadku oddać w ręce międzynarodowej komisji? Albo, chociażby doprowadzić do tego, aby do śledztwa włączeni byli neutralni obserwatorzy z międzynarodowych instytucji do badania przyczyn wypadków lotniczych? Jeśli zabiegi Macierewicza i Fotygi, którzy podjęli starania o utworzenie komisji międzynarodowej, nie przekazanie śledztwa Amerykanom, nazywają co niektórzy zdradą, to jak nazwać oddanie - przez polski rząd - całego śledztwa w ręce Rosjan? - Mogę być w błędzie w swoich wywodach. Wytłumaczcie mi gdzie popełniam błąd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Smutne to wszystko, ... bardzo.
Czy pojęcie interesu Polski stało się już pustym słowem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie, że tradycje mamy bardzo różne: targowiczanie twierdzili, że to oni są prawdziwymi patriotami, volksdojcz to też był real polityk. A teraz, im większa gęba patriotyzmu, im dłuższa flaga tym większy Polak.
Kraj niebawem nie będzie już nasz. Zostaną jedynie polaczki - bo cóż to za naród, który powoli unicestwia swoją Ojczyznę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto do kogo i o co ma pretensję? Mamy już takie tradycje, że nie zwracamy się o pomoc do sąsiadów lecz do przyjaciół... za OCEANEM. Mieliśmy brojlery z za Oceanu i przestaliśmy je mieć dzięki temu, że baza paszowa będąca za Oceanem została skutecznie zablokowana. Wyszliśmy na tym jak Zabłocki na mydle. O zdradzie pewnego patrioty nie będę się rozpisywał. A teraz? Brak słów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie, obie strony, albo nawet wszystkie strony przedkładają interes partyjny nad interes kraju. Niszczą ten kraj i niszczą Państwo. Niech Pan się do tego nie dokłada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakie to przykre, te nasze elity postępują nad wyraz egoistycznie. Należałoby to im uświadomić, tylko jakim spsobem ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman kożminski
  • Roman kożminski
  • 16.11.2010 16:52

Zdradą bez wątpienia można rzec - było przekazanie śledztwa Rosjanom ; tak to kary godne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.