Facebook Google+ Twitter

Kto odpowiada za wypadek: dzik czy człowiek? Uważajmy na zwierzęta na drogach!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-11 12:26

Braniewski przypadek zderzenia się auta z dzikami na drodze, nie jest pierwszym tego typu wypadkiem, ani ostatnim. Warto, aby kierowcy, zwłaszcza jesienią a potem zimą, kiedy zwierzęta poszukują pożywienia, pamiętali o zwolnieniu nogi z gazu.

 / Fot. w24W minioną sobotę (10 grudnia) w godzinach porannych, na drodze w rejonie Braniewa (woj. warmińsko-mazurskie), samochód osobowy uderzył w dzika. Wypadek był dość groźny. Dzik zginął, ranna pasażerka samochodu trafiła do szpitala, auto mocno uszkodzone, tylko kierowcy nic się nie stało.

Drogą powiatową pomiędzy miejscowościami: Bemowizna – Czosnowo w powiecie Braniewo, podróżowały dwie osoby. Na odcinku przyleśnym nagle na drogę wybiegły z pobliskiego lasu dziki. Gdy kierowca próbował je ominąć, stracił panowanie nad kierownicą. Kierowca nie miał szans. Doszło do wypadku. Pojazd zabił dzika, a osobowy volkswagen uderzył w drzewo. Jedna osoba trafiła do szpitala. Auto po odbiciu od drzewa zablokowało jeden pas drogi.

Pechowym samochodem podróżowały dwie osoby. Szybka pomoc braniewskich strażaków i strażaków ochotników z pobliskiej Płoskini oraz zespół ratownictwa medycznego z Braniewa, zapobiegły ewentualnym najgorszym skutkom wypadku drogowego. Ranna kobieta została przetransportowana przez grupę ratownictwa medycznego do braniewskiego szpitala. Kierowca nie odniósł obrażeń. Obecni na miejscu strażacy odłączyli akumulator i zneutralizowali wyciek paliwa ze zbiornika uszkodzonego pojazdu. Podczas prowadzonych czynności ratunkowych ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Czuwała nad tym ekipa policyjna. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Braniewski przypadek zderzenia się samochodu z dzikimi zwierzętami na drodze, nie jest pierwszym tego typu wypadkiem, ani ostatnim. Warto, aby kierowcy, zwłaszcza teraz w jesiennej porze, a potem zimowej, kiedy zwierzęta poszukują w terenie nie tylko nocą, ale i w dzień, pożywienia, pamiętali o konieczności zwolnieniu nogi z gazu w rejonie leśnym czy przez las. Wolniejsza jazda i przestrzeganie przepisów o ruchu drogowym, w terenie oznaczonym znakami drogowymi: Uwaga zwierzęta leśne, są szczególnie istotne.
(Stanisław Cybruch)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.