Facebook Google+ Twitter

Kto odsłuchiwał wiadomości prezydenta Kaczyńskiego? I po co?

Stary typ telefonu nokia prezydenta Lecha Kaczyńskiego stał się nowym pretekstem do roztrząsania problemu, kto, czego i po co szukał w tym telefonie. Na polecenie prokuratora generalnego wszczęto badanie kwestii prawnych z tym związanych.

Sprawa telefonu prezydenta Lecha Kaczyńskiego powróciła. To, co było niemożliwe, okazuje się jednak możliwe. Prokuratura warszawska sprawę umorzyła i prawomocnie zamknęła. Po nagłośnieniu jej przez media i zainteresowaniu prokuratora generalnego, sprawę uruchomiono od nowa. Czy coś to da? Czy sprawa pójdzie na inne tory? Czy rzeczywiście Rosjanie szukali w telefonie tajemnic państwowych?

Odnaleziony telefon na miejscu katastrofy samolotu w lesie smoleńskim został, według jednych ekspertów, wykorzystany trzykrotnie przez prawdopodobnie Rosjan, a według innych, automatycznie dzwoniła poczta głosowa. Poseł Antoni Macierewicz oświadczył, że miała miejsce kradzież przez Rosjan tajemnicy państwowej zawartej w telefonie prezydenta.

Obciążył więc organy prokuratury zarzutem nieodpowiedzialnego traktowania tajemnicy państwowej i wszczął alarm o spisku na rzecz Rosji. Prokuratura sprawę uruchamiania telefonu prezydenta po katastrofie smoleńskiej zakwalifikowała jako "nielegalne podłączenie do urządzenia telekomunikacyjnego". Tymczasem prof. Piotr Kruszyński, karnista z Uniwersytetu Warszawskiego, określa to absurdem. Mówi, że "jeśli już, to nielegalne uzyskanie informacji".

W trakcie śledztwa prowadzonego w sprawie katastrofy smoleńskiej wykryto, że już po wypadku samolotu, z telefonu używanego przez prezydenta "wykonano trzy połączenia do poczty głosowej". Prokuratura Wojskowa uznała, że pod względem kwalifikacji prawnej "sprawa dotyczy podejrzenia nielegalnego podłączenia się do urządzenia telekomunikacyjnego" i przekazała ją Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, która umorzyła sprawę. Według rzecznika, prok. Dariusza Ślepokury, warunkiem tego przestępstwa jest "włączenie się do urządzenia", o czym nie można mówić w tej sprawie.

Po hałasie medialnym w tej sprawie, Prokuratura Generalna zleciła Prokuraturze Apelacyjnej w Warszawie "analizę umorzenia sprawy i rozważenie jej kontynuowania". Rzecznik Prokuratury Generalnej, Mateusz Martyniuk poinformował portal Gazeta.pl, że "chodzi o kwestię kwalifikacji prawnej, przedwczesności tej decyzji".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Panie Andrzeju, jeśli pije Pan do mnie, to kompletnie nie wiem o co Panu w tym momencie chodzi... Gdzie ja pisałem cokolwiek o Rosjanach, o wykradaniu tajemnicy państwowej? Czyżby się Panu coś pomyliło? A jeśli komentarz nie był do mnie, to przepraszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
  • No Nie
  • 10.05.2012 22:06

Maciarewiczowi zależy li tylko na podkładaniu do pieca i byciu na czołówkach gazet . Wypowiedzi karnistów mówią wszystko ale żaden pisowiec nie uwierzy w nic . Mają linie partii i na Smoleńsku dobrnąć do wyborów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Jolka
  • Jolka
  • 10.05.2012 21:53

Antek Madziarewicz jest wybitnym twórcą teorii spiskowych i ma rzadki talent krzywdzenia ludzi . Och , jest też wybitnym rusofobem , antysemitą . W życiu nic nie osiągnął [ naciągnął co najwyżej skarb państwa na wypłacanie horrendalnych odszkodowań za pomówienie] , pragnie zabłysnąć przy prezesie . Wazelina .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nie oceniam, nie wymyślam żadnych określeń. Czytam i odnoszę się do treści, to wszystko :) Ale wiem po prostu, że łatwo jest płynąć z prądem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
robak
  • robak
  • 10.05.2012 21:47

Panie Damianie absolutnie się Pan nie myli. Mamy po prostu kolejnego dyżurnego agenta wpływu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po raz kolejny widzę w Pańskich artykułach dodawanych do działu Wydarzenia, opinie i złośliwości. " Poseł Antoni Macierewicz, jako najlepszy z ekspertów od zagadnień telefonów komórkowych [...]". Informacja chyba nie powinna zawierać ironii... Ale może to ja się mylę. Jeśli tak - z góry przepraszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.