Facebook Google+ Twitter

Kto odśnieży ulice Łodzi?

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-10-14 08:00

Pługi i piaskarki mogą nie wyjechać zimą na łódzkie ulice! Zarząd Dróg i Transportu nie rozstrzygnął bowiem przetargu na utrzymanie dróg (dotychczasowy 3-letni kontrakt już wygasł). Poszło o pieniądze... ZDiT twierdzi, że nie stać go na zapłacenie kwot, jakich zażyczyli sobie niektórzy uczestnicy przetargu, w tym konsorcjum trzech firm - MPO, ŁPO, Argo.

- W przypadku jednego z rejonów miasta przyjęliśmy, że możliwa do zapłacenia jest kwota 18 mln 970 tys. zł. Tymczasem MPO wyceniło tam swoje usługi na 31 mln 155 tys. zł. Dlatego przetarg został unieważniony - mówi Aleksandra Mioduszewska, rzecznik ZDiT.

Co na to MPO?Pługi i piaskarki mogą nie wyjechać zimą na łódzkie ulice! Zarząd Dróg i Transportu nie rozstrzygnął bowiem przetargu na utrzymanie dróg (dotychczasowy 3-letni kontrakt już wygasł). Poszło o pieniądze... / Fot. Fot. Archiwum- Nie jesteśmy instytucją charytatywną, musimy dbać o własne interesy, o to, by firma przynosiła zyski - odpiera zarzuty Dariusz Krawczyk, rzecznik prasowy MPO. - Przecież odbył się przetarg. Jeśli są firmy, gotowe wykonać te zadania za mniejsze pieniądze, to dlaczego nie wygrały?

Sęk w tym, że w przypadku czterech rejonów miasta konsorcjum z MPO w roli głównej było jedynym oferentem...

Jeśli więc za kilka tygodni spadnie śnieg albo będą przymrozki, możemy zostać - dosłownie i w przenośni - na lodzie. - Zrobimy wszystko, by do tego nie dopuścić - mówi Aleksandra Mioduszewska.

- Żeby nie tracić czasu na kolejny przetarg, będziemy próbowali znaleźć wykonawców w trybie negocjacji. Siądziemy z oferentami, w tym również z MPO, do rozmów i mamy nadzieję dojść do porozumienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dlaczego mnie to wszystko nie dziwi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.