Facebook Google+ Twitter

Kto ostatni zgasi w Polsce światło?

Nieuchronnie zbliżają się wybory parlamentarne. Kampania coraz bardziej nabiera kolorytu. Z dnia na dzień pojawiają się zapowiedzi kolejnych ostrych starć "na szczycie".

Społeczeństwo ma już za sobą debatę Kwaśniewski-Kaczyński. Jak przebiegała, kto wypadł lepiej lub gorzej oceniono w sondażach. Przed nami spotkanie Tusk-Kwaśniewski oraz Tusk-Kaczyński. Jednak nieznany jest jeszcze ani termin, ani miejsce obu debat.

Jak mówi (zdaniem wielu obserwatorów sceny politycznej "wykiwany" przed specjalistów od PR PiS-u) w wywiadzie dla "Gazety.pl." Donald Tusk - Zapowiadałem, że odbędę debatę ze zwycięzcą dyskusji Kwaśniewski-Kaczyński. Stąd debata z Aleksandrem Kwaśniewskim.

Kolejność tych spotkań oraz podsumowanie debaty Kwaśniewski-Kaczyński nie są do końca przypadkowe. Kryją w sobie pewną strategię. Otóż wiadomo, że Tusk spotka się zarówno z byłym prezydentem, jak i obecnym premierem, w takiej właśnie kolejności. Wskazanie już na samym początku zwycięzcy debaty liderów PiS-u i LiD-u
i wygranie z nim, stawiają Tuska w komfortowej sytuacji przed starciem z Kaczyńskim. Należy przyznać, otwarte posunięcie jednego z "tenorów" polskiej sceny politycznej. Czy jednak słuszne? Pokażą najbliższe dni.

Ważne, że wszyscy trzej panowie odważyli się na wzajemną dyskusję. Tym samym, jak twierdzi Tusk - "fałszywa alternatywa Kaczyński-Kwaśniewski została unieważniona". - Gdyby Polacy rzeczywiście mieli wybór wyłącznie między Kaczyńskim a Kwaśniewskim, to byłby to dylemat: "Kto ostatni zgasi w Polsce światło" - dodał lider PO.

Z pewnością po wyborach, w dużym stopniu uzależnionych od przebiegu kampanii dla któregoś z liderów partyjnych "światło" już nie zabłyśnie, zgaszone przez konkurenta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

gajowy ... szkoda czasu i atłasu. Po wyborach będa sceny jak dwa lata temu, tylko glupio-zawiedzionej miny prawie premiera Rokity nie będzie. Zaś małzonka jego ukochana na własną łapę 'politykę" robiąc, PREMIERĄ nie zostanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadwigo, jeszcze dziś pchnij maila do Tuska. Jest ryzyko, ze jego sztabowcy jeszcze nie wpadli na koprofilię Kaczyńskich. Znając głupotę i nieudolność obecnych bossów PO na pewno twój pomysł wykorzystają :)
Biedzie większa pewność, ze ten nieszczęśnik Tusk, wespół ze Schetną i Palikotem, nie dostanie do rąk zabawki o wiele cenniejszej niz jego własna partia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby Polacy rzeczywiście mieli wybór wyłącznie między Kaczyńskim a Kwaśniewskim, to byłby to dylemat: "Kto ostatni zgasi w Polsce światło"

A czy teraz będzie inaczej?
Polska nie jest krajem w którym warto żyć i pracować, chyba że ktoś jest patriotą (ma mój szczery podziw i szacunek) lub masochistą.
Ja uwielbiam w Polsce spędzać wakacje i robić zakupy, bo jest tanio, miło i przyjemnie. Wczasy w Hiszpanii czy na Balearach nie cieszą mnie tak jak letnie wakacje nad polskim morzem. To też podróż sentymentalna, ale sentyment nie odbierze mi rozumu, a on mi mówi że choć UK nie jest rajem, to wciąż o wiele lepiej i łatwiej jest utrzymywać rodzinę właśnie na Wyspach.
Gdyby w Polsce zaszły takie zmiany jak w UK, to z pewnością wróciłbym do kraju mego pochodzenia ale wiem, że moje pokolenie, cho młode, tego nie doczeka. Ciekawe, czy moja córka, urodzona w UK, będzie kiedyś chciała przeprowadzić się do Polski?

A kampania wyborcza w Polsce? Cóż, z pokazów i sztuczek cyrkowych wyrosłem w wieku 5 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sądząc po zaostrzajacym sie języku polityków w czasie mitingów wyborczych, a również po znanych juz z przeszłości koalicjach z ludźmi, których Kaczyński najpierw niejednokrotnie mieszał z blotem - nic nie jest powiedziane na pewno, i nic nie jest do przewidzenia. Ci panowie gotowi sa jeść własne g... zeby tylko miec władzę. A w kraju pozostana emeryci zapalający przydrozne światła ku pamięci zabitych na naszych krzyzowych "autostradach".
Czuje osobiście coraz wieksze OBRZYDZENIE do obu liderów i całej kampanii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.