Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20302 miejsce

Kto płaci za prywatne esemesy burmistrza Łukowa ?

„W odpowiedzi na pismo sygnatura akt II Ko 554/15 informuje ,że użytkownikiem telefonu służbowego o nr 721700720- jest Burmistrz Miasta Łuków-Dariusz Szustek”. Podpisał BURMISTRZ MIASTA mgr Dariusz Szustek.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiJak się okazało z tego telefonu wysłany został 17 II 2015 r. o godzinie 23.15 komentarz następującej treści: „ Spokojnie panie Jerzy. Panie Kirzyński nienawiść pana zaślepia i nie przepuści pan okazji żeby oczernić burmistrza. Plotki i pomówienia to pana specjalność. Pewnie mnie pan poda do sądu po tym wpisie ale cóż zaryzykuję. Do zobaczenia przed obliczem Temidy”.

Tak też się stało. Wniosłem akt oskarżenia przeciwko autorowi tego skandalicznego wpisu.

Oskarżony Dariusz Szustek podczas posiedzenia pojednawczego 19 XI 2015 r. w Sądzie Rejonowym w Łukowie II Wydział Karny Sygnatura akt 701/15 oświadczył " ja napisałem ten komentarz" . Wyjaśnił, że nie podał mego pełnego nazwiska, tylko pierwszą literę.

Do Krzysztofa Jodełko, przewodniczącego Rady Miasta Łuków zwróciłem się z następującymi pytaniami: czy i jakie zasady, regulamin obowiązuje użytkowników telefonów służbowych, w tym burmistrza?

Czy burmistrz ma prawo z telefonu służbowego wysyłać internetowe komentarze?

 / Fot. Jerzy KirzyńskiWkrótce z odpowiedzi dowiedziałem się, że „Złożone przez Pana pismo nie nosi znamion skargi, ponieważ jego treść nie dotyczy działalności publicznej Burmistrza Miasta Łuków” oraz „ Odnosząc się do sformułowanego w piśmie pytania o to, czy i jakie zasady używania telefonu służbowego obowiązują Burmistrza, informuję, że nie posiadam informacji, o której udostępnienie Pan wnosi. /…/

Jednocześnie wyjaśniam, że zasady używania telefonu służbowego określa pracodawca, który powierzył pracownikowi telefon”.

Zgodnie z przepisami ustawy o pracownikach samorządowych( Dz. U. z 2014 r. poz. 1202) pracodawcą Burmistrza Miasta Łuków jest Urząd Miasta Łuków.

Napisałem również do wojewody lubelskiego.

Dyrektor Wydziału Prawnego, Nadzoru i Kontroli stwierdził: „ W odpowiedzi na Pana skargę związaną z zachowaniem Burmistrza Łukowa, uprzejmie informuję, że interwencja w tej sprawie wykracza poza zakres przysługujących wojewodzie uprawnień”.

"Dodać należy, że jeżeli przepisy szczególne nie określają innych organów właściwych do rozpatrywania skarg dotyczących zadań lub działalności burmistrza, z wyjątkiem spraw należących do zadań zleconych z zakresu administracji rządowej, organem właściwym do ich rozpatrzenia jest rada miasta[ Art. 229 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego ( Dz. U. z 2016 r. poz.23)], do której może się Pan zwrócić jeżeli w Pana ocenie doszło do nadużyć ze strony Burmistrza Łukowa w pełnieniu obowiązków służbowych".

 / Fot. Jerzy Kirzyński9 czerwca br. wysłałem mailem pytania do sekretarza miasta, Ryszarda Szczygła.

Czekam na odpowiedź.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.