Facebook Google+ Twitter

Kto Polak i patriota, a kto wróg i niecnota?

Jak powinno się nazywać tych, którym nasze polskie Święto Niepodległości się nie podoba? Przyjaciółmi Polaków czy ich wrogami?

Nie będę roztrząsał dogłębnie tego, co zaszło w czasie obchodów największego polskiego święta - Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego 11 listopada. W roku 2011 w centrum stolicy Polski, Warszawie, której prezydentem jest pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, wybuchły zamieszki czy też burdy na trasie Marszu Niepodległości. Zadymę zaczęto, na pl. Konstytucji.

Obchody polskiego Święta Niepodległości odbywały się dwubiegunowo. Wyrazem fizycznym obchodów święta przez biegun, jaki tworzyli polscy narodowcy był – wspomniany - „Marsz Niepodległości”. Natomiast drugi biegun tworzyła konsystencja międzynarodowa, głównie anarchiści polscy, niemieccy i paru z innych krajów, Europy Zachodniej. Oni swoje „świętowanie” wyrażali w marszu „Kolorowa Niepodległa”. No i te dwa bieguny, różnoimienne podczas swoich pochodów się starły.

Wszyscy ludzie, ze średnim wykształceniem wiedzą, że bieguny różnoimienne się przyciągają i – co najgorsze – po zetknięciu dochodzi do zwarcia. A przy zwarciu tryskają iskry i wzrasta temperatura miejsca styku. Wszyscy mający do czynienia z biegunami nie dopuszczają do ich zwarcia. Ale prezydent stolicy i bliscy z jej otoczenia, nie wiedzieli o tej zasadzie. A szkoda, że w magistracie nie ma elektryka dyżurnego. Ten były „główny” elektryk jest już na emeryturze, więc nie chciał się angażować. Najgorsze, że behapowiec nawet nie pisnął, na takie wykroczenie. Musi mocno wierzyć w nieomylność swojego pracodawcy.
Jak się ułożyło, tak się ułożyło – wiemy, czym to się skończyło.

Po skończeniu ważnych, zauważalnych, godnych uwagi wydarzeń przychodzą ludziom do głowy różne myśli, refleksje. I ludziska, każdy na swój sposób je analizują, gdybają - co by było, gdyby było? Mnie trochę zadziwia fakt nieuczestniczenia w Marszu Niepodległości oficjalnej delegacji naszych przedstawicieli wybranych w powszechnych wyborach parlamentarnych. Zadziwia mnie także, a może przede wszystkim organizowanie Marszu Niepodległości przez jakieś tam stowarzyszenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

katoliczka
  • katoliczka
  • 09.05.2012 17:23

@Tadeuszu Śledziewski.
Obejrzyj ten film i napisz recenzje.tylko napisz po katolicku, czyli tak jak ty piszesz jako uczciwy chrześcijanin.

Film dokumentalny o Tadeuszu Rydzyku - zobacz!
http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/film-dokumentalny-o-tadeuszu-rydzyku-zobacz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Naród cementuje, zespala wspólna historia, poszanowanie wiary i tradycji naszych przodków, szacunek dla wszystkich którzy walczyli o wolność Polskiego narodu. Według mnie niszczenie Polskiego patriotyzmu nasiliło się wraz z objęciem władzy przez PO w 2007 roku. Patriotyzm uznano jako zagrożenie dla władzy Tuska stąd wszystkie próby rozbicia jedności Polaków. Ostatnie wydarzenia ze Święta Niepodległości i wcześniejsze spod pałacu prezydenckiego są dowodem na celowe wzniecanie niepokojów i sianie nienawiści wśród Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kazimierz Nowakowski
  • Kazimierz Nowakowski
  • 15.11.2011 23:01

Pan Tadeusz Śledziewski słusznie wyartykułował temat naszego godła i to , że nie bez przypadku pokazano ta wrone 11 listopada !Dodam , że ta podobizna (podobno godła ) w bardzo wyraźny sposób pokazuje nasz kraj , Polskę okrojoną .Z zachodu -tereny zachodnich i odzyskane , ze wschodu - do odebrania , z południa tatry .Tak jak by komuś zależało pokazać Polskę rdzenną i okrojoną i to w dniu odzyskania niepodległości -NASZEGO ŚWIĘTA NARODOWEGO .
Komu zależało nas Polaków tak upokorzyć .WROGOM RZECZPOSPOLITEJ WOLNEJ I SUWERENNEJ . !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaki to nietakt, jaka to niepoprawność polityczna dla narodu, czcić dzień odzyskania niepodległości? Tadeusz też chciałabym znać odpowiedź na to pytanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy ten podział, przypadkiem nie zaczął się wtedy?
http://ojczyznamojkraj.blog.onet.pl/Donald-Tusk-na-Nocnej-zmianie-,2,ID137994348,n
Jak szeroka i głęboka jest rzeka dzieląca Polaków i gdzie jej źródła biją? Kiedy i czy doczekamy się jednej - naszej - Polski?

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
  • czyt
  • 15.11.2011 22:50

Też tak myślę, że wszelkie symptomy polskości to obciach dla rządzących i ich popleczników, np takiego levego. Panie Grzegorzu niech się pan nie wpisuje w ogólny bzdurny hymn popleczników.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 15.11.2011 22:32

Panie ''romanie'' czy pan naprawdę wie co mówi, czy mówi co wie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odpowiedzialność ponosi Prezydent Warszawy, o czym napisałem 11.11.2011 o godz 17. Pozostaje kwestia rozważenia intencji takiej decyzji HGW.
Poprawność polityczna oraz rzeczywista waga naszych elit politycznych w społeczeństwie to zasadnicze przyczyny braku organizacji święta przez państwo. Bo czyż to nie nasze "kochane" elity podjęły wzajemną walkę na wyniszczenie wciągając w potyczki bez skrupułów całe społeczeństwo, dzieląc je miast jednoczyć. To jest w tej chwili dominująca strategia budowy państwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 15.11.2011 21:59

Bo pan ''roman'' wie lepiej, jak prezes :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bójka z uczestnikami Marszu Niepodległości, usunięcie Orła Białego z koszulek Polskiej Reprezentacji Piłkarskiej, akurat na Dzień Niepodległości - czy nie są to zbyt wyraźne działania przemawiające - no za czym? Ja nikomu - odpowiedzi - nie będę narzucał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.