Facebook Google+ Twitter

Kto powiedział, że latem w mieście musi być nudno?

Na pewno nie w Łodzi i nie z Fundacją „Dom w Łodzi”! Już w poniedziałek, 3 sierpnia, zaczynają się pierwsze roztańczone, całkowicie bezpłatne, integracyjne półkolonie dla dzieci w wieku 10-14 lat „Lato w Rytmie Hip Hop”.

logo programu "Lato w Rytmie Hip Hop" / Fot. Marta Oleksiaklogo Fundacji "Dom w Łodzi" / Fot. Marta OleksiakWychodząc naprzeciw problemowi z jakim co roku borykają się rodzice i opiekunowie, a mianowicie: jak efektywnie zagospodarować dzieciom czas letniego wypoczynku, Fundacja stworzyła pierwszy w Łodzi program półkolonii, których motywem przewodnim jest taniec i kultura Hip Hop. Półkolonie te będą się odbywały na terenie Poleskiego Ośrodka Sztuki w Łodzi, w dniach 3-14 sierpnia.

Uczestnikami półkolonii w 50 proc. będą dzieci mieszkające w ośrodkach opiekuńczo- wychowawczych, pozostałe dzieci to te, które mieszkają ze swoimi rodzinami. Fundacja prowadzi Dom Dziecka dla Dzieci Chorych i doskonale jest znany jej pracownikom problem, z jakim, od czasu do czasu, muszą zmagać się podopieczni: brak zaufania u rówieśników, szykany, izolacja. Bolesne stereotypy, które na przestrzeni lat narosły wokół środowiska placówek opiekuńczo- wychowawczych krzywdzą dzieci, które z uwagi na swoją ciężka sytuację rodzinną zmuszone są w nich mieszkać. Organizatorzy kolonii mają nadzieję, że wspólna płaszczyzna jaką jest taniec i muzyka, oraz aktywne spędzanie wolnego czasu, pomoże w zacieśnianiu więzi i nawiązaniu nowych przyjaźni u obu grup dzieci, oraz sprawi, że pozbędą się wzajemnych uprzedzeń.

Dzieci czeka mnóstwo atrakcji:

- profesjonalny instruktor tańca 3 razy w tygodniu będzie pomagał w opanowywaniu podstawowych kroków Hip Hopowych - zawodowy „grafficiarz” nauczy jak za pomocą graffiti napisać własne imię,
- dwoje wychowawców oprowadzi dzieci po wielu atrakcyjnych miejscach znajdujących się na terenie Łodzi, m.in.: Aquapark „Fala”, basen „Wodny Raj”, Stacja Nowa Gdynia, Park Arturówek, kręgielnia „Grakula”, kino „Cinema- City” oraz wiele, wiele innych.
- na dwa dni zamienimy Poleski Ośrodek Sztuki w kino, w którym na ekranie projekcyjnym wyświetlane będą filmy o tematyce tanecznej.

Organizatorzy zapewniają: dwa posiłki dziennie (drugie śniadanie oraz obiad), zwrot kosztów przejazdów i biletów wstępów do miejsc objętych programem, opiekę profesjonalnej kadry, wypoczynek i zajęcia rekreacyjne w pięknym ośrodku, ale przede wszystkim fantastyczną zabawę połączoną ze zdobywaniem nowych umiejętności.

Program „Lato w Rytmie Hip Hop” wspierany jest przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

Marta Oleksiak, Fundacja „Dom w Łodzi”, domwlodzi.org, moleksiak@domwlodzi.org, tel 0 508 188 060

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.