Facebook Google+ Twitter

Kto powiesił krzyż w Parlamencie Europejskim? Wideo

Polak potrafi! Członkowie Młodzieżowego Klubu "Gazety Polskiej" 1 czerwca 2012 r. zawiesili tuż nad krzesłem przewodniczącego PE Martina Shultza krzyż. Film z tego zdarzenia opublikowali w internecie.

Młodzież przybyła do Brukseli na zaproszenie europosłów PiS i nie próżnuje.
Jak widać na filmie, ten symbol chrześcijan został zawieszony przy asyście pań ze ścierkami w rękach, przy pustej sali i w konspiracji właściwej dla posłów PiS.

Sprawca, po skończonej akcji, robił także zdjęcia. Krzyż podobno został już usunięty - informuje onet.plZnajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (38):

Sortuj komentarze:

Jan Sosiński
 • Jan Sosiński
 • 12.06.2012 17:38

Powinni zakazać zapraszać jakichkolwiek Polaków jako gości Europosłów polskich. Ten co to powiesił to nawet nie zdaje sobie sprawy jaką głupotę popełnił i uznaje się za bohatera. Takich właśnie ludzi ma PiS i Solidarna Polska. Tylko nadają się do szpitala bez klamek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
1grajek
 • 1grajek
 • 07.06.2012 19:19

To zachowanie jest poniżej krytyki ten młody człowiek powinien się zastanowić jaki wielki błąd zrobił .Jeżeli chciał żeby w parlamencie europejskim wisiał krzyż to powinien się zwrócić do odpowiednich władz o pozwolenie umieszczenia tego krzyża , a tak to wyszedł na człowiek nie wychowanego nie potrafiącego się zachować w sposób odpowiedni do miejsca i ludzi którzy są gospodarzami tego miejsca i decydują co może , a co nie może wisieć na ścianach . Nie mogę sobie wyobrazić , że ten człowiek nie czuje ,że jego zachowanie jest więcej niż naganne , przecież on sam nie pozwoliłby zachowywać się tak swojemu gościowi który odwiedza jego w jego domu . Ten człowiek zrobił tak dużo złego , że powinien się schować i już z tej nory nie wychodzić. przez jego zachowanie wyszliśmy na oszołomów i prostaków niepotrafiących załatwiać spraw jak cały świat już się nauczył ,że przede wszystkim należy się zapytać o pozwolenie gospodarzy żeby móc zrobić coś w jego domu. Wstyd i jeszcze raz wstyd .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wanda
 • Wanda
 • 07.06.2012 17:07

@mart Dzisiaj 15:15
Nie wsadzaj nas wszystkich Polaków do jednego wora.Ci pomyleńcy od Polaków dostali 5,słownie pięć razy pod rzad kopa .Pięć razy pod rząd Polacy, przy wyborach powszechnych, ich odsunęli od wpływania na los Rzeczpospolitej .To są wrogowie nas Polaków i tej Polski.Nie pisz wrednie ,ze my tacy jesteśmy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mart
 • mart
 • 07.06.2012 15:15

Nie ma sie czym szczycic. Wpychanie krzyza tam gdzie sa stale obecni przedstawiciele roznych wyznan jest nieakceptowalne. Gdyby zostaly podczas tej akcji zawieszone symbole religijne innych wyznan to powiedzialbym ze to zachowanie bylo dojrzale a tak... pokazalismy po raz kolejny ze jestesmy nietolerancyjni i zamknieci na innych. Ot takie skromne chrzescijanskie przeslanie ;-) ale jak dla nas Polakow typowe...

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 07.06.2012 08:50

.. czy król czy książe czy sejm czy kosciół ..a jak było?? nawet wielki augustyn nawoływał do zbrodni i zburzenia rzymu chociaż chwile pózniej sam zginął pod wandalami jakby za karę!!a pózniej było jeszcze gorzej ...największy szacunek wzbudzaja jednak buddyści ..te ich niesamowite poszanowanie zycia ....nie spotykane gdzie indziej {bo poszanowanie zycia w innych wielkich religiach to tylko puste słowa .. i słowa}..

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria
 • Maria
 • 07.06.2012 08:17

Zachęcam do przeczytania wszystkiego z tej strony ,w szczególności filozofa ale nie tylko.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/czarnecki-wladze-pe-nawet-nie-wiedzialy-ze-ten-krz,1,5153854,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
fiut
 • fiut
 • 07.06.2012 08:12

krzyz powiesil jakis bolszewik ktory w ten sposob zbeszczescil symbol wiary chrzescijanskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie - homoseksualiści, lesbijki i pomyleńcy (nie wszyscy!!!) przerysowują, aby zyskać minimum, podłączają się do tego politycy we własnym populistycznym interesie, ale nie stanowią przecież odgórnie zadekretowanej chrztem większości w momencie, kiedy jeszcze poczucia własnej osobowości nie mają. Demonstracje homo-lesbo-lewackie nie wkraczają do urzędów państwowych, aby wieszać tam tęczowe flagi.

Tymczasem katolików jest "z urzędu" znakomita większość, nikt im wyznawania wiary nie neguje, ani nie narusza miru świątyń. Wyznają i praktykują wiarę katolicką bez przeszkód.
Niestety - z przykrością konstatuje, że opowiada się Pan na grupami oszołomów-fanatyków, którzy usiłują zaznaczać symbolem wiary teren państwowy (polski sejm) a w omawianym przypadku - wkroczyli do instytucji europejskiej, całkowicie neutralnej religijnie.
Żaden przedstawiciel religii spośród wyznawanych w Europie nie usiłuje w instytucjach PE wieszać własnych symboli.
Występ polskich sekciarzy polityczno-religijnych jest skandaliczny, a ja powtórzę to na łożu boleści z całym przekonaniem.
Krucjaty należą do haniebnej historii Kościoła Katolickiego, a formy walki religijnej, jak opisana wyżej - są elementem ośmieszania państwa.
I to jest, panie Robercie "łoże boleści" dla każdego normalnego katolika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Artur Szataniak
Szacunek dla krzyża, symbolu chrześcijaństwa, nie przejawia się w obwieszaniu nim ścian, tylko w postępowaniu zgodnym z nauką Chrystusa.
Pamięta Pan, kto i w jakich okolicznościach wypowiedział poniższe słowa?
"Władco świata, Ojcze wszystkich ludzi, przez swojego Syna wezwałeś nas, byśmy miłowali nieprzyjaciół, dobrze czynili tym, którzy nas nienawidzą, i modlili się za naszych prześladowców. Wielokrotnie jednak chrześcijanie sprzeniewierzyli się Ewangelii i ulegając logice przemocy, pogwałcili prawa ludów i narodów, okazując pogardę dla ich kultur i tradycji religijnych: okaż się cierpliwy i miłosierny wobec nas i przebacz nam! Przez Chrystusa, Pana naszego."
"Boże, nasz Ojcze, Ty stworzyłeś człowieka, mężczyznę i kobietę, na swój obraz i podobieństwo i zechciałeś, aby istniała wielość narodów w jedności ludzkiej rodziny; czasem jednak równość Twoich dzieci nie była uznawana, a chrześcijanie stawali się winni postaw, które prowadziły do zepchnięcia innych na margines lub poza nawias społeczeństwa, przyzwalali bowiem na dyskryminację z powodu różnic rasowych albo etnicznych."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uff, krzyż na szczęście zdjęty (informuje Onet, nie p.Rudnicka;). Całe szczęście bo przecież jako obrzydliwy symbol tego co najgorsze w EU gorszyłby i jątrzył zapewne. Eurodeputowani nie mogą przecież "pracować" w tak skandalicznych warunkach! Nie możemy wszak dopuścić aby symbole wstecznictwa, zacofania, nietolerancji i zaściankowości profanowały gniazdo postępu i źródło jedynie słusznych idei europejskich. Gdybym był eurodeputowanym zaproponowałbym w imię jedynie słusznej idei o dołączenie tego odrażającego chrześcijańskiego symbolu do zakazanych: swastyki oraz sierpa i młota!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.