Facebook Google+ Twitter

Kto pracuje, a kto się leni?

Jakże często dane mi jest słyszeć i czytać komentarze, jak to w danym zawodzie ludzie mają mało pracy, obijają się i w ogóle kokosy zarabiają. Skąd się biorą te „eksperckie” wypowiedzi i co można z nimi zrobić?

 / Fot. w24Zawodów i miejsc pracy występuje mnóstwo, ale jak ktoś w danym
miejscu nie pracował, to powinien bardzo ostrożnie formułować
wypowiedzi w zakresie obciążenia pracą, zarobków, przywilejów i innych spraw
dotyczących ludzi tam zatrudnionych. Do zawodu nie zaliczam oczywiście polityki, dla mnie osobiście nie istnieje pojęcie zawodowy polityk. Dlaczego zatem tak łatwo przychodzi sporej części z nas ocenianie pracy innych? Ciekawe, jakby się te osoby czuły, gdyby po całym dniu ciężkiego zasuwania, wieczorem ktoś im powiedział: "Ty to masz luzik w swojej robocie, obijasz się, a kaska płynie, jeszcze to i owo dodatkowo Ci się tam należy". A tymczasem nacisk na wydajność i efektywność spowodował, że wykonujesz zadania swoje i dwóch zwolnionych kolegów, trzęsiesz się także czy kolejna restrukturyzacja nie skończy się dla Ciebie utratą pracy.

Naprawdę jakąś ponadnormatywną dawkę zawiści w naszym społeczeństwie dostrzegam. Owszem, medialnie jest ta zawiść co jakiś czas podgrzewana, no ale podobno społeczeństwo mamy wykształcone, a zatem do analizy faktów chyba zdolne.

Jak popatrzymy na poziom wykonawczy, to ludzie mogą na tym poziomie wykonywać zupełnie niepotrzebną pracę, ale to nie ich wina, za to odpowiada ten, kto zarządza. Poziom wykonawczy robi, co ma zlecone, nie dyskutuje, bo bezrobocie jest przecież dwucyfrowe. Średni poziom kierowniczy też nie dyskutuje, ma jeszcze więcej do stracenia, no i tak dalej po kolejnych poziomach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Roman Los
  • Roman Los
  • 07.03.2012 19:24

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, no i to my ci dobrzy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.