Facebook Google+ Twitter

Kto pracuje w święta?

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Zaczynamy myśleć o prezentach, dekoracjach i świątecznych potrawach. Jest to czas kiedy spotykamy się z całą rodziną, dzielimy się opłatkiem i cieszymy się swoją obecnością. Są jednak ludzie, których przy świątecznym stole w tym roku zabraknie, dla których święta nie istnieją.

Lekarze, pielęgniarki, policjanci - w święta jak co dzień będą czuwać nad naszym bezpieczeństwem. Ci, którym dyżury wypadły w Wigilię starają się stworzyć w miejscu pracy choć namiastkę rodzinnej atmosfery. Lekarze i pracownicy służby zdrowia dzielą się opłatkiem wspólnie z pacjentami, którym stan zdrowia nie pozwolił na wyjście do domu choć na kilka godzin. Pracownicy szpitala, pacjenci i ich bliscy stają się w tym dniu jedną wielką rodziną - składają sobie świąteczne życzenia, wręczają symboliczne upominki, śpiewają kolędy.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. APP- Pracuję w szpitalu dziecięcym, dlatego u nas w Wigilię panuje jeszcze bardziej podniosła atmosfera niż na innych oddziałach - przychodzą Mikołaje, obdarowują dzieci prezentami, po południu odwiedzają nas rodzice oraz rodzeństwo i zostają na cały wieczór - mówi Karolina Kołodziej, pielęgniarka z Łodzi. - Po mimo świątecznego czasu nie zapominamy oczywiście, że jesteśmy w pracy i musimy wykonywać swoje obowiązki. Ale wszyscy pracujemy w zespole i jako zespół bardzo dobrze sobie radzimy.

W święta na posterunku pozostają również strażacy. To dla nich bardzo gorący okres. Podobnie jeśli chodzi o pracowników straży miejskiej. Ze zorganizowaniem Wigilii czy nawet spokojnego i ciepłego świątecznego popołudnia bywa różnie. - Pracujemy dwadzieścia cztery godziny na dobę i okres Świąt Bożego Narodzenia niczym się nie różni - mówi inspektor Krzysztof Król ze straży miejskiej w Katowicach. - Podczas gdy mieszkańcy miasta mają więcej czasu, my mamy go mniej. Wbrew pozorom wezwań w okresie świątecznym jest o wiele więcej, szczególnie jeśli chodzi o czas bezpośrednio przed Sylwestrem i zaraz po Nowym Roku.

Wolnych świąt nie będą mieli również dziennikarze. Pracując w środowisku ostrej konkurencji na przerwę w pracy nie mogą sobie pozwolić. Radiowi spikerzy, telewizyjni prezenterzy i redaktorzy serwisów internetowych będą czuwali nad szybkim przepływem informacji i dostarczaniem nam rozrywki. Redakcja portalu Wiadomości24.pl czuwać będzie nad sprawnym działaniem serwisu internetowego przez cały okres świąteczny. Aktualizacja serwisu będzie odbywać się na bieżąco, tym razem na komputerach domowych.

Jak widzimy, nie dla wszystkich święta oznaczają to samo. Ludzi, których z racji wykonywanego zawodu zabraknie w tym roku przy wigilijnym stole jest całkiem sporo. Pamiętajmy, że pracują po to żebyśmy mogli czuć się bezpiecznie, żeby w okresie świątecznym niczego nam nie brakowało. Poświęcenie i drugi człowiek okazuje się być dla nich najważniejszy - nie zapominajmy o tym i my w naszej zwykłej codzienności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

mary lu
  • mary lu
  • 26.12.2011 18:43

- A SŁUŻBA PORZĄDKOWA???

Komentarz został ukrytyrozwiń
adarian
  • adarian
  • 22.12.2010 19:03

a kolejarze?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.