Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9730 miejsce

Kto prowadzi sprawę Rafała Pietrzaka? Wywiad z Magdą Kalkowską

Rafał Pietrzak, polski emigrant, został skazany przez teksański sąd na 30 lat więzienia za brutalne napastowanie seksualne córki swojej narzeczonej. Proces miał charakter poszlakowy.

Zbiórki pieniężne na rzecz Pietrzaka / Fot. fot. Magda KalkowskaMagdo, to Ty najbardziej nagłaśniałaś w Polsce i na świecie tragedię naszego rodaka. Dlaczego mu pomagałaś?

- Znam Rafała od dziecka. Przyjaźniłam się z jego matką i ojcem. Mieszkaliśmy na tym samym osiedlowym blokowisku w Łodzi. Bardzo mi było żal Basi Pietrzak. Rafał był jej jedynym dzieckiem i na dodatek rozpieszczonym. Dzięki urokowi wewnętrznemu, miał zawsze wokół siebie wielu kolegów.

Miałam doświadczenie, bo organizowałam różne akcje pomocy ludziom na terenie Connecticut, gdzie mieszkam. Wspólnie z Marią Jesień-Orlik, Polonią z USA i Kanady, prowadziłam sprawę Rafała Pietrzaka ponad trzy lata-z dobroci serca, poświęcając na to czas, energię, emocje i talenty mniejsze lub większe. Prowadziłam badania, byłam kilkakrotnie w stanie Teksas, gdzie rozmawiałam ze świadkami procesu Rafała - Januszem Sarneckim i jego z rodziną Rafała zamieszkałą w stanie Teksas, a także z adwokatem. Zaprzyjaźniłam się z Rafała przybranymi dziećmi: Doris i Sarirą oraz z jego córką Kasią.

Słyszałam niedawno w programie "Dzień Dobry TVN", że zatrudniłaś złego adwokata. Podobno był on specjalistą od spraw podatkowych.

- Nie, to nie jest prawda. Ja nie zatrudniłam adwokata, tylko podpisałam z nim umowę.

Decyzję o zatrudnieniu Lawrence Brown podjęła Maria Jesień-Orlik w porozumieniu z matką Rafała- Barbarą Pietrzak i z konsulem Jerzym Walewskim. To były lata 2000-2001.

Życiorys adwokata, był sprawdzany przez wiele ludzi. Mecenas Brown zajmował się innymi sprawami kryminalnymi - pracował w Marynarce Wojennej USA jako prokurator. Miał na swym koncie wiele spraw wygranych. Później mecenas Brown prowadził sprawy podatkowe, ale to było po jego rezygnacji z prowadzenia sprawy Rafała. Zresztą mam wydruki z internetu i tam nic nie ma o podatkach - tłumaczy Magda Kalkowska.

Brown popełnił błąd?

- Minęło wiele, wiele lat, ale ja myślę, że nie. Nie wolno nam teraz przeprowadzać licytacji, kto zawinił, kto źle pracował i kto popełnił błędy, a kto jest genialny...

Kryminalne apelacje, petycje są ciężkie do wygrania. Stan Teksas jest stanem, gdzie sędziowieW drodze do więzienia w stanie Texas / Fot. fot. Magda Kalkowska są wybierani w wyborach - włącznie z sędziami z apelacji. Żaden z nich nie będzie przychylny w kryminalnej sprawie, gdzie chodzi o dziecko. Z obserwacji Janusza Sarneckiego, który był świadkiem procesu Rafała, w stanie Teksas jest praktycznie niemożliwe uzyskanie niewinności w sprawach dot. seksualnego molestowania dzieci.

Nie liczy się to, czy jesteś winny, czy nie, czy są dowody niewinności czy też ich nie ma. Obserwując różne apelacje, w sądach stanu Teksas jest wiele podobnych spraw do sprawy Pietrzaka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

dodek
  • dodek
  • 19.02.2011 16:55

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.