Facebook Google+ Twitter

Kto przewiezie nas z Okęcia?

Szybka Kolej Miejska, Koleje Mazowieckie i PKP Intercity chcą przewozić pasażerów z lotniska Okęcie do Warszawy. Czy zdążą zakupić tabor przed planowanym na 2012 r. uruchomieniem linii?

Warszawska SKM / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:14WE-04,_Warszawska_SKM_02.jpg&filetimestamp=20060204154244Rozpoczęła się budowa 2 kilometrowego odcinka torów mającego połączyć lotnisko Okęcie z centrum Warszawy. Do obsługi połączenia przygotowują się niemal wszyscy przewoźnicy.
- Wciąż nie mamy zapewnionego finansowania dla zakupu taboru do obsługi tej linii - przyznaje Leszek Walczak, prezes SKM Warszawa. Szybka Kolei Miejska planuje zakupić 13 pociągów za ok. 300 mln złotych. Jednak nie wiadomo czy zdążą przed 2011.

Najbliższe uruchomienia połączenia są Koleje Mazowieckie, które woziłyby pasażerów z Okęcia przez centrum Warszawy do Modlina, gdzie do wiosny 2012 roku ma powstać port lotniczy dla tanich linii lotniczych. Składy KM będą ruszać z Okęcia co 0,5 godz. Jak twierdzi Paweł Ney, rzecznik PKP Intercity, znajdzie się jeszcze miejsce dla innych przewoźników.

Źródło gazetaprawna.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 16.11.2009 15:12

Panie Romanie zgoda, tylko coś z tymi cudami sobie nie radzą! Ekipa p.Tuska nic w tym kierunku nie robi, chyba tam nie ma kasy na przekręty!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pasażerów z Okęcia powinno zabierać metro. Odległość od toru technicznego metra do Okecia to kilka kilometrów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najwyższa pora. Dojazd do Okęcia Lotnisko jest skandaliczny. Z lotniska na Dworzec Centralny także. Korki. Nawet autobusy specjalne nie mają osobnego pasa. Taksówki też nie. De facto w ogóle połaczeń nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.