Facebook Google+ Twitter

Kto ruszy Rydzyka?

Publicysta Adam Szostkiewicz z "Polityki" cieszy się, że biskupi rozpoczęli dyskusję i zajęli stanowiska w sprawie o. Rydzyka. W wywiadzie dla tygodnika "Wprost" Bogdan Borusewicz przyznaje, że wątpi w bezstronność prokuratora umarzającego sprawę ojca dyrektora.

Na Jasnej Górze trwa Konferencja Episkopatu Polski. Biskupi zamierzają sprawdzić i wyjaśnić zastrzeżenia dotyczące Radia Maryja, nie będą jednak preferować "dyscyplinarnych kroków" wobec rozgłośni i jej dyrektora - zadeklarował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Józef Michalik.

Pojawiają się już pierwsze komentarze...

Adam Szostkiewicz – publicysta Polityki na blogu poruszył temat spotkania biskupów w sprawie o. Rydzyka. Przypomnia, że to za sprawą interwencji abp. Gocłowskiego rozwiązano "problem ks. Jankowskiego" oraz jednoznaczne od początku stanowisko abp. w sprawie o. Rydzyka. Szostkiewicz prezentuje przegląd stanowisk biskupów biorących udział w dyskusji o przyszłości założyciela Radia Maryja. Autor wyraża zadowolenie z faktu, że mimo umorzenia przez prokuraturę sprawy taśm Rydzyka biskupi podjęli dyskusję w sprawie redemptorysty. Kończy swój wpis: „Taka publiczna wymiana zdań musi popchnąć Watykan do działania.”

Z kolei tygodnik "Wprost" na stronie internetowej opublikował część wywiadu z Bogdanem Borusewiczem (tygodnik ukazuje się w poniedziałki), który poddaje w wątpliwość bezstronność prokuratury, która umorzyła sprawę o. Rydzyka. Marszałek Senatu nie spodziewa się też rozwiązania tej sprawy ze strony prezydenta czy premiera gdyż „mamy okres przedwyborczy i obaj będą się starali raczej załagodzić konflikt, a nie go rozniecać.”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Rydzyk jest nie do ruszenia ponieważ: ma duże poparcie w Episkopacie, dobry układ z obecną ekipą rządzącą, a wrazie dojścia do władzy środowisk LiD jego koncernmedialny stanie się naturalnym punktem wypadowym do ataków na postkomunistów. Poza tym KK nie będzie chciał otwartej wojny z "wyznawcami ojca dyrektora". Nie jeden już próbował i nie jeden już poległ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

moze grzybiarze;-))) ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nikt go nie ruszy. Jest kura znoszącą zlote jaja dla KK. prokuratura - dyspozycyjna z powodu Ziobry, ktory jest prominentem w rządzie idącym na pasku Rydzyka.
Kólko zamkniete.
Jezeli po trwającej naradzie eminencji ukaze sie jakikolwiek komunikat, będzie to napewno wiele słów o niczym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.