Facebook Google+ Twitter

Kto rządzi Polską?

Jak wszyscy wiemy dwie wiodące partię toczą "odwieczny bój" o naszą ojczyznę. Część z nas uznaje PiS, a część PO. Która opcja jest "słuszna"?

Każdy z nas może sobie zadać pytanie co tu jest grane? Kto tu rządzi? Ubiegły rok pokazuje nam, że pomimo tego, że już trzy lata Polską "rządzi" PO to PiS czuje się jak rządzący.

Wybory sierpniowe i sprawa krzyża - wielkie poruszenie, wybrany nowy prezydent. Bronisław Komorowski chce przenieść krzyż w miejsce godne dla tego znaku, czyli do kościoła świętej Anny.
No cóż, jak to się mogło skończyć? Nie inaczej jak się skończyło, bo słowa zostały wypowiedziane w niezbyt dobrym momencie. Był trzeci sierpnia bieżącego roku. Starcie elektoratu PiS (tzw. "obrońców krzyża") i straży miejskiej z policją. Powstała tablica upamiętniająca, która okazała się być "złą", bo została obrzucona słoikiem z fekaliami. W sejmie poruszono niebo i ziemia. Jak mówi były wicepremier Andrzej Lepper: "Lepper godnością targał, świętości naruszył wszelakie. Prawo i Sprawiedliwość godność narodowa." Tylko gdzie ta godność? Jak jest okazywana? Takimi sytuacjami, które wychodzą na światło dzienne i psują nie tylko opinię partii, ale też źle świadczą o kraju.

Kolejna sprawa, czyli wybory samorządowe 2010. Wielki szum. "My wygramy wybory w większości okręgów. Mamy bardzo dobrych kandydatów." No cóż. Hasła, kampania, plakaty - nie pomogło. Za dużo obietnic i deklaracji. Każdy Polak wie o tym, że gdzie hasła tam i wazelina. W rezultacie końcowym PiS rządzi w dwóch województwach, w jednym PSL, a reszcie PO. Wybory na stanowisko prezydentów miast. W większości przypadków kandydaci odpadli w pierwszej turze, albo byli daleko na listach sondażowych.

W Polskiej polityce jest zbyt dużo kłótni. Jestem nieraz zniesmaczony tym co się dzieje w ławach sejmowych. Kłótnie opozycjonistów sprowadzają się do błahostek. Zastanówmy się. Czy to ma sens?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

jan knioch
  • jan knioch
  • 08.07.2011 18:39

CI WSZYSCZ CO OBECNIE SA W SEJMIE ,CZ W SENACIE SA ZA DLUGO IM SIE JUZ NIE CHCE PRACOWAC. ONI PRACUJA NA SIEBIE I USTAWY ROBIA I UCHWALAJA POD SIEBIE. TO JEST ZLE.DO SEJMU I SENATU MUSI WEJSC NOWY CZLOWIEK TZ. NOWA KREW,A TO SA MLODZI LUDZIE.TAKIC MGR,INZ.MAMY DOSYC.RADA MOJA JEST TAKA,STARZY MUSZA ODEJSC I TO SZYBKO.KLOTNIE MUSZA SIE SKOINMCZYC. W TVN. SLYSZE TYLKO SMOLENSK? DO KIEDY TO MA TRWAC. NALEZY SZANOWAC ROCZNICE WYPADKU ,TRAGEDII.ALE NIE CH PANI OLEJNIK PRZESTANIE DRAZYC TEN TEMAT W KROPCE NA I?

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
  • werol
  • 08.12.2010 10:52

Nasi politycy to w większości wyrośnięte dzieciaki ubrane w markowe garnitury.Pajdokracja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
  • Stefan Kap
  • 08.12.2010 10:43

Dobre pytanie. Z odpowiedzią jednak już gorzej. Bo to nie partie rządzą lecz kapitał. Ludzie o tym wiedzą. Dlatego na nie nie głosują lecz siedzą w domach. A ci nieliczni, którzy głosowali, to nie partie wybierali lecz przeważnie ludzi z miejscowego układu, który ma kapitał. Bądź co bądź większość Polaków pływa samodzielnie poza łodzią. Partie im po prostu zwisają... Smutne to ale niestety prawdziwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

> W Polskiej polityce jest zbyt dużo kłótni.

Rzeczywiście, o tym mówią nawet zagraniczni obserwatorzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.