Facebook Google+ Twitter

Kto rządzi Polską latem? Ministerstwa świecą pustkami

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-08-07 21:13

Sezon urlopowy w pełni. Większość ministrów, łącznie z prezydentem i premierem, udała się na wakacje. Na odpoczynek wyjechało 8 z 20 ministrów, a w ich ślad poszły rzesze urzędników. Obowiązki spadły na sekretarzy i podsekretarzy stanu.

fot. AKPA Na posterunku pozostaje wicepremier Ludwik Dorn, szef MSWiA. W najbliższym tygodniu może liczyć na pomoc ministrów sprawiedliwości, zdrowia, pracy i polityki społecznej. Rządową ekipę od wczoraj wspiera minister obrony narodowej. W obliczu suszy i nadmiernych opadów urzędu nie opuścił też Andrzej Lepper. Ministrowie finansów i gospodarki morskiej na urlop wyjadą za kilka dni.

Nie wszyscy jednak w czasie urlopu rzeczywiście wypoczywają. Nieobecni, ale dostępni - to kategoria ministrów, którzy nawet w czasie urlopu są na służbie.
Na takie miano zasłużyli minister obrony narodowej Radosław Sikorski oraz koordynator służb specjalnych Zbigniew Wassermann, którzy wczasy łączą z pracą. - Minister Sikorski wrócił właśnie z krótkiego urlopu, ale w trakcie wakacji odwiedził prezydenta Kaczyńskiego w Juracie - powiedział APP Piotr Paszkowski, rzecznik MON, który sam jest właśnie na urlopie. Zbigniew Wassermann, choć jest na urlopie do połowy miesiąca, cały czas jest pod telefonem i „trzyma rękę na pulsie”.

Zbigniew Religa, minister zdrowia, urlop zacznie w przyszłym tygodniu, a szef resortu rolnictwa Andrzej Lepper obiecuje pozostać na posterunku do czasu zakończenia żniw. W razie potrzeby może liczyć na pomoc swej partyjnej koleżanki Anny Kalaty, minister pracy i polityki społecznej, która na urlop na razie się nie wybiera, podobnie jak Zbigniew Ziobro.

Jak zdradził APP jeden z rzeczników, ministrowie, którzy zwlekali do teraz z wzięciem urlopu, chcieli skorzystać z dłuższego weekendu związanego ze świętem 15 sierpnia. - Ministrowie nie mają wolnego w soboty ani niedziele, więc wielu z nich postanowiło wziąć urlop do poniedziałku włącznie, by skorzystać ze święta, by przedłużyć sobie wypoczynek - powiedział nam rzecznik.

Rzeczywiście, część ministrów, na przykład Grażyna Gęsicka, zdecydowała się na urlop do 16 sierpnia, czyli do środy. Tuż przed rozpoczęciem swoich wakacji premier Jarosław Kaczyński zapowiadał, że zamierza odpoczywać do końca przyszłego tygodnia.

OK, MK (APP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.