Facebook Google+ Twitter

Kto rządzi w PZPN? Sylwetki najważniejszych osób w związku

Oto artykuł przedstawiający ludzi, którzy władają polską piłką. Pokazuje on ich sylwetki i dokonania, pełnione przez nich funkcje. Czy są to ludzie na odpowiednim miejscu?

Tym artykułem chciałbym pokazać ludzi, którzy decydują o być albo nie być polskiej piłki. W ich rękach spoczywa ogromny ciężar i odpowiedzialność. Jest to materiał informacyjny, którym spróbuję przybliżyć wam niektóre sylwetki włodarzy PZPN. Ocenę ich przydatności i kompetencji zostawiam wam. Warto także wypowiedzieć się, co o nich myślicie i jakie macie zdanie na temat pracy jaką wykonują.

Prezes PZPN Grzegorz Lato - polski piłkarz i trener, napastnik polskiej reprezentacji w piłce nożnej, trzykrotny uczestnik finałów Mistrzostw Świata (RFN 1974, Argentyna 1978 i Hiszpania 1982), senator V kadencji, od 2008 r. prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Rudolf Bugdoł - wiceprezes PZPN ds. organizacyjno-finansowych - wieloletni działacz PZPN, prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej od 2002 roku, wiceprezes spółki Euro 2012, członek Rady Fundacji Piłkarstwa Polskiego, zasiadał i przewodniczył wielu komisjom związkowym.

Antoni Piechniczek - wiceprezes PZPN ds. szkoleniowych - polski trener piłkarski, szkoleniowiec reprezentacji Polski, polityk, senator VII kadencji, od 2008 r. wiceprezes zarządu PZPN, wieloletni działacz.

Adam Olkowicz - wiceprezes PZPN ds. zagranicznych - Członek Komitetu Sterującego UEFA Euro 2012, dyrektora Turnieju UEFA Euro2012 w Polsce, nadzoruje sprawy zagraniczne, marketing i PR.

Jan Bednarek - wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego - polski polityk, przedsiębiorca, działacz sportowy, poseł na Sejm RP V kadencji, od 1992 r. zasiada we władzach Polskiego Związku Piłki Nożnej z wykształcenia technik instalacji sanitarnych.

Janusz Matusiak - wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa profesjonalnego - wieloletni działacz PZPN, współtwórca SMS Łódź.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

ttryf
  • ttryf
  • 03.06.2012 20:38

Jak dla mnie to szkoda nawet rozmawiać o tych ludziach, bo i tak to nic nie da.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak zgodzę się, że chęć działania jest bardzo ważna, ale musimy pamiętać o tym, iż w pewnym stopniu i tak Ekstraklasa.SA jest uzależniona od PZPN, mimo oddzielnych i samodzielnych struktur.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Patryk, to tylko kwestia chęci i odpowiedniego zaangażowania. Przecież Ekstraklasa S.A. jest poza pezetpeenowskimi strukturami. Wystarczy tylko podjąć działania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest to bardzo dobry pomysł tylko szkoda, że praktycznie nie do zrealizowania, bo na pewno nie zgodzili by się na to UEFA i FIFA, a do tego potrzebna by była ostra inicjatywa Rządu. Chyba że powołać konkurencyjną federację co też nie byłoby takim złym pomysłem, ale na pewno niebezpiecznym dla naszej piłki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytałem-nie pamiętam gdzie, ciekawą sugestię. Powołać nowy zawiązek pn.Polska Federacja Piłkarska z nowymi ludźmi i nową czystą kartą. Jak najszybciej zapomnieć o skorumpowanym i utytłanym w skandalach PZPN.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W pewnym sensie wejście kilku menadżerów by pomogło, ale nie całkiem bo trzeba także do pełni sukcesu rozwalić beton który trwa już kilka lat i zmienia się na stołkach między sobą. Najlepszym rozwiązaniem byłoby dla mnie jakby w zarządzie zasiadało kilku ludzi którzy znają się na futbolu, kilku profesjonalnych zarządców, no i proponuje żeby jednego lub dwóch członków zarządu wybierali kibice np. zrzeszeni w klubie kibica, albo w postaci jakiegoś referendum dla wszystkich fanów piłki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kibic reprez12
  • kibic reprez12
  • 02.06.2012 10:03

mim zdaniem to przydało by się jeszcze kilku prawdziwych menadżerów w związku i może byłoby dobrze

Komentarz został ukrytyrozwiń
czczczcz
  • czczczcz
  • 01.06.2012 21:26

Ja to ich wszystkich bym wywalił i szkoda mi słów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.