Facebook Google+ Twitter

Kto się boi PiS-u i dlaczego

Zacznę od tego, że większość z nas ma jakieś tam drobne grzeszki na sumieniu. Prawo i Sprawiedliwość zaś zapowiada zdecydowane działania przeciw wszelakim patologiom społecznym.

Szczególnie ma dołożyć starań do wyeliminowania korupcji i nieuczciwości, oszukiwania i kombinowania, wszelakich układów i układzików. No i tym samym większość Polaków boi się ukrócenia tych, swego rodzaju, "swobód" obywatelskich. Polacy - wydaje mi się - nie wyobrażają sobie życia czysto prawego i uczciwego (podejrzewam, że nie tylko Polacy).

Przypomnijcie sobie "wesołe miasteczko" pod oknami kancelarii Prezesa Rady Ministrów, za rządów PiS-u. Wszyscy wtedy się trzęśli ze strachu - bo jak powiedziałem w Polsce uczciwych ludzi jest jak na lekarstwo. Niemal każdy się trzęsie myśląc, że - być może - jutro jemu przyjdzie się wykazać dowodami świadczącymi o poprawności przeprowadzonych transakcji i wykazaniu, że w zeznaniu podatkowym wszystkie zostały ujęte. Nie ma ludzi stuprocentowo uczciwych i prawych. PiS z tą uczciwością trochę przegina.

Myślę jednak, że to nie ci "drobnicowcy" stwarzają sztuczną atmosferę zagrożenia PiS-owskiego. Sztuczną atmosferę zagrożenia stwarzają "grube ryby", które mają do stracenia olbrzymie majątki zdobyte w nieuczciwy sposób. Przecież majątek po PRL-owski sam się nie rozpłynął. On został przejęty przez - no? - na pewno nie przez zwykłego Kowalskiego. Ten otrzymał bony powszechnej prywatyzacji, ale za nie, po spieniężeniu, można było kupić, co najwyżej kilogram cukierków, czy też pół litra okowity, bo na lepszy alkohol, by nie starczyło.

Grunty i cała reszta stojąca na nich dostała się w ręce prywatne – czy we wszystkich przypadkach uczciwie? I to ci, którzy weszli w posiadanie dużych majątków, nie zawsze zgodnie z obowiązującym prawem czynią najwięcej hałasu. Czy nasze prawo jest samo w sobie uczciwe? To oni podgrzewają tę atmosferę strachu przed rządami PiS-u.

Reszta tych - jak ich nazwałem - "drobnicowców" stanowi swego rodzaju masę wypełniającą. Ale ona jest przeświadczona, że "grot sprawiedliwości", którym potrząsa PiS jest wymierzony w nią i ona, w obawie o wykrycie swoich miniaturek szachrajczych, krzyczy wniebogłosy o szkodliwości i zagrożeniu dla Polski i Polaków.

Może się mylę?
Nie wiem tylko – na ile?

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (46):

Sortuj komentarze:

panda
 • panda
 • 29.09.2011 14:44

A ja myśle że najwiecej boi sie kaczynski ujawnienieniu rozmowy. przez telefon satelitarny z bratem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
BASIA
 • BASIA
 • 29.09.2011 12:52

JA UWAŻAM,ŻE UCZCIWY CZŁOWIEK NIE BOI SIĘ NICZEGO I NIE ZWRACA NAWET UWAGI NA CBA.ZAZNACZAM ŻE JESTEM DOBRZE WYKSZTAŁCONA,NIE JESTEM NIEDOWARTOŚCIOWANA,MAM PIENIĄDZE CIĘŻKO ZAPRACOWANE PRZEZ 35 LAT PRACY, I NIGDY NAWET NIE POMYŚLAŁAM ŻE PIS MOŻE MNIE PRZEŚLADOWAĆ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeusz-
Szkoda że nikt nawet nie próbował rozwinąć wzmianki o "wesołym miasteczku", o korupcji, o sprzedaży gruntów. Ktoś tam bąknął o nabywaniu gruntów prze KK. Ja nikomu nie zalecam milczenia na temat nieuczciwości - nawet - nieuczciwości KK" - po co, to temat niezbyt wygodny. Zapytaj o J. Kaczyńskiego to dyskusja zapewne się rozwinie. Poruszyłeś ważny temat, może trochę przesadne są Twoje spostrzeżenia, ale warto, aby o tym rozmawiać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
 • internauta
 • 04.09.2011 19:31

Zwolennicy PiS POWINNI DO KAŻDEGO ARTYKUŁU DODAWAĆ - " myślącym inaczej wstęp wzbroniony" lub zakaz komentowania - stronka PiS. i TYM SPOSOBEM dopasują się do guru , który nie chodzi na debaty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 e
 • e
 • 04.09.2011 18:49

@17:52 - komuś zabrakło odwagi ? MW !!! [ wiadomo ,prawda ?]

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jadwiga K
 • Jadwiga K
 • 04.09.2011 17:52

Panie Tadeuszu - dyskusja z tą antypolską pseudointeligencją niewiele daje :)))

Szkoda zdrowia .

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 04.09.2011 17:44

@ 8:26 tekst ,który upewnił mnie w podejrzeniach. Nie udało się p Tadeuszowi to zły na cały świat. Pocieszenia szuka w PiS-ie ? To zły wybór , mają taką propagandę jak za PRL-u. Pani Jadwiga ma rację , nie każdy ma łeb do interesów . Póki co ? nie ma nic cenniejszego niż zdrowie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to skoro ta ułomność występuje we wszystkich środowiskach to skąd gwarancja, że to PiS tu zaprowadzi porządek? Nie ma się co oszukiwać - ludzie nie po to partie zakładają żeby robić coś sensownego.
Nasz świat oparty jest na założeniu o ograniczonej ilości wszystkiego w związku z czym ludzie podejmują różne działania celem zdobycia dóbr.
Niektórzy uruchamiają biznesy, inni oszukują na giełdzie czy innych tego typu, niektórzy zostają złodziejami czy zapisują się do mafii, a jeszcze inni zakładają partie polityczne. W tych partiach starają się przebić do najbliższego otoczenia szefa wiedząc, że jak partia przejmie władzę, to dostaną i dobra i zaszczyty i przywileje.
Naiwnością jest sądzić, że kierownictwo którejkolwiek z partii składa się z ludzi uczciwych i szlachetnych mających na względzie wyłącznie dobro ojczyzny. Składa się ono z karierowiczów nie mających żadnych zasad i trzymających się razem wyłącznie na zasadzie wzajemnych korzyści.

Powinniśmy się cieszyć, że żyjemy w demokracji i mamy w ogóle jakikolwiek wpływ na to co robi rząd, bo jakbyśmy mieszkali w państwie z dyktaturą (jak większość ludzi na świecie), to nawet o takich komentarzach mogli byśmy sobie tylko pomarzyć w więzieniu dla "politycznych"...

WSZYSTKIE partie w Polsce chcą władzy wyłącznie z "przywilejo-materialno-zaszczytowych" przyczyn, a całe to gadanie jest wyłącznie po to żeby ludzie na nich zagłosowali mając nadzieję, że to coś zmieni.
Kaczyński naobiecywał nie wiadomo czego poprzednim razem, a w praktyce zajął się zastraszaniem obywateli i wprowadzaniem metod z PRL. A tego nikt nie chce i dlatego naród mu podziękował jak oddał niespodziewanie władzę żeby nie stracić tych 70 mln złotych...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzesiu!
Jak ja Wam mówię, że ułomność istot ludzkich występuje we wszystkich środowiskach, to Pan jak i wielu innych, się na mnie oburza - twierdząc, że kto, jak kto,ale "Ja jestem czysty, jak łza" (Niektórzy słysząc takie zwroty, po cichu dodawali - łza krokodyla, który się oblizywał po zjedzeniu antylopy.)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodam kolejną historię. NBP miał w swojej siedzibie w Warszawie własną przychodnię. Balcerowicz jej nie zlikwidował, bo jej utrzymanie wychodziło taniej niż opłacanie w jakiejś prywatnej firmie leczenia dla pracowników. Jak przyszedł Skrzypek to z miejsca ją zamknął, a leczenie pracowników zlecił prywatnej przychodni co w rezultacie kosztuje 3 razy drożej, ale jest całkowicie uzasadnione, bo żona jego kolegi ma w niej udziały. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.