Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17378 miejsce

"Kto się boi Virginii Woolf?" - już wkrótce w Teatrze Polonia

Jeden z najbardziej popularnych i znaczących dla historii światowego teatru dramat Edwarda Albeego będzie miał 29 stycznia 2016 roku premierę w Teatrze Polonia w Warszawie.

Ewa Kasprzyk i Krzysztof Dracz podczas próby Kto się boi Virginii Woolf? / Fot. materiał Teatru Polonia w WarszawieO sztuce "Kto się boi Virginii Woolf?" stało się szczególnie głośno pod koniec lat 60. ubiegłego wieku, gdy Mike Nichols przeniósł na duży ekran to dzieło Edwarda Albeego, obsadzając w rolach głównych Elizabeth Taylor i Richarda Burtona. Film zdobył pięć Oscarów na trzynaście nominacji.

Akcja sztuki dzieje się w nocy w kampusie niewielkiej uczelni. Do zaawansowanego stażem małżeństwa Marthy i George'a przychodzą w gości młodzi małżonkowie: Nick i Skarbie. Między gospodarzami dochodzi, częściowo pod wpływem alkoholu, do awantury, w którą wciągnięci zostają także ich goście. Następują wzajemne oskarżenia wypływające z zadawnionej goryczy i upokorzenia. W miarę narastania konfliktu okazuje się, że również młodzi małżonkowie nie tkwią w idealnym związku. "Cała czwórka podejmuje dziwną, tajemniczą grę, w wyniku której runą od dawna pielęgnowane pozory, a na jaw wyjdą głęboko skrywane tajemnice... Historia ta fascynuje i zatrzymuje widzów, każąc im robić własny rachunek sumienia" - pisze Józefina Bartyzel, odpowiedzialna za public relations w teatrach Fundacji Krystyny Jandy.Agnieszka Żulewska i Piotr Stramowski podczas próby Kto się boi Virginii Woolf? / Fot. materiał Teatru Polonia w Warszawie

Tekst "Kto się boi Virginii Woolf?" Edwarda Albeego po raz pierwszy opublikowano 53 lata temu i wówczas wywołał oburzenie i skandal wielki do tego stopnia, że kapituła nagrody Pulitzera, do której został zgłoszony, odrzuciła go. W warszawskim Teatrze Polonia zobaczymy go w nowym przekładzie i reżyserii Jacka Poniedziałka. Scenografię i kostiumy przygotował Michał Korchowiec. Martę i George'a zagrają Ewa Kasprzyk i Krzysztof Dracz, zaś w rolach młodych małżonków na deskach dużej sceny Teatru Polonia pojawią się: Agnieszka Żulewska (nagrodzona niedawno Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego za rolę w filmie "Chemia") i Piotr Stramowski, którego można obecnie oglądać w filmie "Pitbull. Nowe porządki" ("Majami") i serialu "Na dobre i na złe" (psychiatra Szymon Dryl). Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 15. roku życia. Po premierze kolejne przedstawienia grane będą w dniach: 30.01 – 4.02, 11-18.02.2016 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tego spektaklu nie można przegapić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.